inwestor

Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne i wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie ten trend będzie rósł w siłę. Nic dziwnego. Nie dość, że są one rozwiązaniem generującym duże oszczędności w rachunkach, to przy tym wpisują się w założenia ochrony środowiska naturalnego. Po tego typu rozwiązanie sięgają już nie tylko inwestorzy na potrzeby domów jednorodzinnych, ale i właściciele budynków komercyjnych. Moduły pojawiają się także na dachach użyteczności publicznej. Jakie czynniki przemawiają za ich montażem? Podpowiadamy.

Jak zamontować panele fotowoltaiczne

Jak zamontować panele fotowoltaiczne – takie pytanie zadaje sobie wielu inwestorów, którzy decydują się na ich zakup. Podstawowa odpowiedź brzmi: zgodnie ze sztuką. W praktyce mowa o tym, aby po pierwsze, zadbał o to specjalista od fotowoltaiki. Po drugie, korzystał z wysokiej klasy narzędzi, które będą umożliwiać mu przeprowadzenie prac. Po trzecie – można było mu zaufać pod względem wyboru miejsca montażu. Tutaj mamy do wyboru zarówno dach, jak i grunt oraz elewację. W pierwszym przypadku w rachubę wchodzi to, że musimy zadbać o odpowiedni kąt nachylenia, który powinien znajdować się w granicy od 35 do 40 stopni. Kolejna ważna kwestia, to dobrej jakości szyny. Nie bez znaczenia pozostaje także ekspozycja. Dobrze, jeśli mamy możliwość południowej. Jeśli południowo-zachodniej, to także powinniśmy być zadowoleni. Gorzej jest w przypadku południowo-wschodniej. Ważne jest to, żeby sprawdzić czy nie ma w niej zacienienia. Tutaj chodzi też o roślinność wokół posesji. Montaż paneli na elewacji to południowa ekspozycja, w tym także takich jak te https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/.

Zobacz także:  https://rr1.pl/popularnosc-paneli-fotowoltaicznych/

Jak dbać o panele fotowoltaiczne?

Prawidłowa eksploatacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znaczenie na drodze do ich wydajności. Co to oznacza w praktyce. W dużej mierze to, że nie powinniśmy dopuszczać do tego, aby osadzał się na nich mech. Bardzo szkodliwe dla delikatnych modułów są także piasek, kurz oraz pył. Tego rodzaju zabrudzenia mocno wpływają na działanie paneli, a to sprawia, że możemy nie osiągać takiej wydajności, jakiej oczekujemy. To bardzo przekłada się na rachunki oraz zwrot kosztów poniesionych na zainwestowanie w przydomową elektrownię słoneczną. Pamiętajmy o tym, że czyszczenie paneli najlepiej jest przeprowadzać dwa razy do doku. Mowa zarówno o wczesnej wiośnie, jak również jesieni. Nie możemy wykonywać tego rodzaju czynności kiedy mamy duże nasłonecznienie. Lepiej poczekajmy na późne popołudnie bądź też usuwajmy zabrudzenia wczesnym rankiem. Kolejna kwestia, to środki, jakich będziemy używać. Tutaj kłania się w pas zastosowanie specjalnie dedykowanych do tego rodzaju prac. Ważne jest także stosowanie miękkiej gąbki oraz długiego, płaskiego mopa. Koniecznie trzeba postawić na delikatne działanie, aby nie uszkodzić paneli w tym także takich jak te https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-krakow/.

Dodaj komentarz