10 grudnia w warszawskiej Kinotece rozpocznie się 16. odsłona AfryKamery – wyjątkowego wydarzenia poświęconego kulturze afrykańskiej. Tegoroczna edycja festiwalu zagości również w największych miastach Polski oraz online na platformie mojeekino.pl od 22 grudnia. Pełen program festiwalu oraz bilety na pokazy są już dostępne!

Jednym z motywów przewodnich tegorocznej edycji będzie „Archipelag Afryka”. Tym razem organizatorzy postanowili zawędrować w wyspiarskie regiony Afryki. Tegoroczny program odkryje piękno oceanów, ale poruszy także problemy ekologiczne i społeczne z nimi związane, które stają się coraz większym wyzwaniem nie tylko dla Afryki, ale i dla całego świata. W tym roku szczególna uwaga zostanie skierowana na Madagaskar, niezwykły kraj-wyspę, o bogatej tradycji, również kinematograficznej.

W ramach festiwalu odbędzie się też szereg wydarzeń specjalnych, w tym dzień edukacji globalnej zorganizowany we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, podczas którego odbędzie się debata o ekologii, klimacie, uchodźstwie czy też prezentowaniu kontynentu afrykańskiego w mediach.

Filmy z tegorocznego programu będzie można oglądać w dniach 10-19 grudnia w stołecznej Kinotece oraz 17-19 grudnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. Na początku 2022 r. AfryKamera pojawi się stacjonarnie w kinach w całej Polsce.

Natomiast od 22 grudnia do 1 stycznia filmy z repertuaru będą dostępne na platformie mojeekino.pl.

Dodaj komentarz