Święta Wielkiej Nocy to okres, kiedy można odetchnąć od codziennych obowiązków, zwolnić, spędzić więcej czasu z bliskimi. Wielkanoc sprzyja refleksji i odpoczynkowi. To dobra okazja, aby znaleźć moment także na przyjemność dla ducha. Artyści Time for Chopin zapraszają do wysłuchania koncertów zarówno w Wielkim Tygodniu, jak i w świąteczny poniedziałek.

Zgodnie zeTimeforChopin_wnetrze złożoną obietnicą Time for Chopin to codzienne koncerty chopinowskie. Jedynie niedziela wielkanocna to jeden z nielicznych dni w kalendarzu, kiedy milknie fortepian w Starej Galerii ZPAF. Katarzyna Kraszewska, inicjatorka i koordynatorka Time for Chopin, wraz z zespołem dokłada starań, aby muzyka Chopina była dostępna dla warszawiaków każdego dnia. – Serdecznie zapraszamy na koncerty na godzinę 18.00. W piątek i sobotę będzie to chwila wytchnienia w ferworze przedświątecznych przygotowań, a w poniedziałek miły czas wieńczący Wielkanoc – dodaje Katarzyna Kraszewska.

W piątek, sobotę oraz poniedziałek o godzinie 18.00 będzie można wysłuchać recitali w wykonaniu Piotra Latoszyńskiego, wybitnego pianisty, laureata m.in. Ogólnopolskiego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie. Zagra on najpiękniejsze walce i mazurki Chopina, zabrzmią również dostojne Polonezy Es-dur i As-dur.

Patroni Time for Chopin

Time for Chopin został objęty patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury, a także patronatami medialnymi: Programu 2 Polskiego Radia, Polskiego Radia Chopin, TVP Kultura i magazynu Warsaw Insider. Partnerem inicjatywy jest również Towarzystwo im. Fryderyka Chopina. Time for Chopin należy także do Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Kalendarz koncertów znajduje się na stronie www.TimeforChopin.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Test AntySPAMowy *