Ogłaszamy pierwszych artystów

Festiwalu Dźwięki Północy 2018

Tegoroczną edycję rozkręcą:

Rim – członkami grupy są czołowi muzycy z Norwegii i Szwecji, którzy kreują świat pełen zabawy, wypełniony rytmiczną muzyką taneczną. Rim oferuje połączenie muzyki eksperymentalnej i improwizacji w swojej interpretacji tradycyjnej muzyki skandynawskiej.

Rim photo by Agnes Stuber J0657 (4) (1)

WoWaKin – specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Licznie nagradzany zespół, tworzący energetyczną mieszankę muzyki opartej na tradycji z brawurową improwizacją. Przedstawiciel Polski na Womex 2017.

wowakin45

Sutari-  siła trzech kobiecych talentów, temperamentów i głosów, które z tradycyjnych polskich pieśni wydobywają kujawski swing. Drugi album „Osty” to muzyczna opowieść, zawieszona pomiędzy baśnią a życiem realnym. Artystki sięgają po pieśni ludowe, by z właściwą sobie wrażliwością i wyobraźnią opowiedzieć o otaczającym je świecie z perspektywy kobiety.

Sutari

Ahlberg, Ek & Roswall – wirtuozeria, pomysłowe aranżacje i starannie dobrany repertuar sprawiły, że Ahlberg, Ek & Roswall to obecnie jedna z najpopularniejszych grup na szwedzkiej scenie folkowej. Ich repertuar opiera się na tradycyjnych melodiach „polski” ze regionów Skanii i Medelpad oraz własnych kompozycjach.

Ahlberg, Ek & Roswall

Maria Kalaniemi i Eero Grundström – wybitna fińska akordeonistka po raz pierwszy zagra w Gdańsku. W towarzystwie Eero Grundströma, znakomitego harmonisty, zaprezentuje utwory z najnowszej płyty „Svalan”, zainspirowanej bogatą naturą Północnej Karelii.

Maria Kalaniemi

Zobacz pełniejsze Sylwetki artystów DP 2018

Ponadto:

warsztaty taneczne, śpiewu i rękodzieła
spotkania literackie
pokazy filmowe

oraz nowość!

jarmark z kulinariami i rękodziełem

Festiwal odbędzie się w dniach 4 – 8 lipca 2018 r. w Centrum św. Jana i Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku
www.dzwiekipolnocy.pl

Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

O festiwalu

Festiwal organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku jest jednym z najstarszych i najważniejszych festiwali folkowych w Polsce. Swą wyjątkowość zawdzięcza systematycznie pogłębianemu wątkowi „Północy” oraz bliskości krajów Morza Bałtyckiego i Skandynawii, których muzyczna tradycja stanowi nieustające źródło inspiracji.

Impreza popularyzuje muzykę współczesną, inspirowaną tradycyjną kulturą muzyczną i taneczną Polski oraz krajów nadbałtyckich. Na festiwalowej scenie powstaje przestrzeń zarówno dla eksperymentu jak i wiernej kontynuacji tradycji, a wspólnym mianownikiem prezentowanych koncertów pozostaje znakomity warsztat wykonawców oraz indywidualny charakter ich twórczości.

W bogatym programie imprezy znajdują się koncerty, warsztaty tradycyjne, zabawy taneczne, projekcje filmów, spotkania i prezentacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Test AntySPAMowy *