W warszawskim klubie Progresja już dziś i jutro zaprezentują się zespoły niezwykle oryginalne, bawiące się konwencjami i stylami. Już po raz jedenasty wystartują Zacieralia – impreza sygnowana przez legendarnego Zaciera.

zacieraliaPodczas festiwalu jedną z gwiazd będzie Kazik Staszewski. Artysta pojawi się wraz z zespołem Zuch Kazik, wykonującym piosenki mniej lub bardziej zaangażowane społecznie i politycznie, głównie z epoki PRL. Kazik wystąpi także w składzie Kazik + Zdunek Ensemble, wykonującym covery znanych i mniej znanych utworów punkowych oraz rockowych w niecodziennych, jazzujących aranżacjach.

Nie zabraknie rozmaitych wcieleń artystycznych gospodarza – Zaciera, czyli Mirosława Jędrasa. Zacier wraz ze swoim zespołem wystąpi aż dwukrotnie, zagości także w składzie Zucha Kazika.

Zacieralia będą także okazją do uczestnictwa w koncertach rzadko występujących, a cenionych przez słuchaczy formacji – TPN25, Kasia i Wojtek, Płonąca Pyta Nerona, ale też grup popularnych wśród rzesz słuchaczy, takich, jak Apteka, Zenek, Nocny Kochanek, a także duetu Jakubik-Deriglasoff.

Doprawdy wielka to hańba i sromota nie być na Zacieraliach, a też wpadka towarzyska i intelektualny odprysk niepowetowany. Festiwal ten zapewni ci ekstatyczne przeżycie dwóch dni twego, nie oszukujmy się, szarego życia” – zapowiedział przed festiwalem Zacier.

Koncerty starują w piątek i sobotę o 17:00, festiwal potrwa do rana w niedzielę.
Bilety można nabyć na miejscu – w klubie Progresja, Fort Wola 22.

Zapraszamy gorąco!

Dodaj komentarz