Kiedy zaczęłam prowadzić swojego bloga, moim głównym motywem było podzielenie się z ludzi cytatami, które w jakiś sposób mi się spodobały. Jedne były motywujące. Drugie miały przesłanie. Trzecie były po prostu fajne. A czwarte ukazywały mi to, czego nie widzę na co dzień, a jest w moim życiu.

Po cichutku liczyłam także, że zachęcę, choć kilka osób do sięgnięcia po jakąś książkę. Ponieważ takie rzeczy mają wielką moc.

Dziś przedstawiam wam maleńki zbiór (bo zaledwie 39!) cytatów, które mogą uchodzić za motywujące i z przesłaniem. Wszystko zależy od nas, jak go odbierzemy.

Może akurat wspomogą twój rozwój osobisty, zachęcą do działania albo dadzą zastrzyk pozytywnej energii.  Zawsze warto spróbować.

Zapraszam do lektury.

A.

 

      …ćwiczenia fizyczne są równie ważne jak umysłowe. Jeśli zaniedbasz ciało…to zaniedbasz również umysł.

Trudi Canavan – Gildia magów

Nadejdzie czas, kiedy, w uniesieniu, powitasz siebie w swoich własnych drzwiach, w swoim własnym lustrze i uśmiechniecie się do siebie na powitanie.
Derek Walcott

Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i ty możesz być wielki.
Mark Twain

Spędziłem większość życia, martwiąc się o rzeczy, które nigdy się nie wydarzyły.
Mark Twain

Trzeba jednak również zbadać granice swobody. Jeśli nie będzie szukać drogi ucieczki, to nigdy jej nie znajdzie.
Trudi Canavan – Gildia magów

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain

Wielu życiowych rozbitków to ludzie, którzy nie zdawali sobie sprawy, jak bliscy są sukcesu, kiedy się poddali…
Thomas Edison

Życiem rządzi pewna zabawna zasada – jeśli godzisz się tylko na najlepsze, bardzo często to dostajesz.
Somerset Maugham

Gdyby ci nikt nie powiedział, że nie będąc kochanym, jest się nieszczęśliwym, byłbyś szczęśliwy. Jeszcze jedno złudzenie: że zewnętrzne zdarzenia lub inni ludzie mogą cię zranić. Nie mogą. To ty im dajesz taką władzę nad sobą.
Anthony de Mello

Jeśli myślisz, że jesteś pokonany to jesteś. Jeśli myślisz, że nie śmiesz to nie śmiesz. Jeśli chciałbyś zwyciężyć, ale myślisz, że nie umiesz, To prawie pewne, że tego nie dokonasz. Że tego nie dokonasz. Że tego nie dokonasz. Jeżeli myślisz, że przegrasz, to już przegrałeś, ponieważ ze świata to odkrywamy.  Sukces zaczyna się od woli sukcesu, a wszystko to tkwi w stanie Umysłu.  Jeśli myślisz, że inni są lepsi, to są. Żebyś się wzbił, twoje myśli muszą szybować. Musisz być pewny siebie, zanim kiedykolwiek zdobędziesz jakąś nagrodę.  Życiowe bitwy nie zawsze wygrywa. Silniejszy czy szybszy przeciwnik, Prędzej czy później tym, kto wygrywa. Jest ten, kto myśli, że potrafi.
Walter D. Wintle

Zwycięzcy robią to, czego przegranym się nie chciało.
Jackson Brown

Ludzie, którzy nie mają problemów to ludzie martwi. Dzień twojej śmierci będzie dniem bez problemów.
Nikodem Marszałek

Gdybyś usłyszał tysiąc razy – nie uda Ci się. To wiesz co? Rób nadal wszystko jak najlepiej potrafisz i pokaż, jak bardzo się mylili. Sukces jest największą, dostępną, ludzką zemstą.
Nikodem Marszałek

Nie odrzucaj czegoś, czego nie znasz.
Trudi Canavan – Uczennica maga

Jeśli ludzie będą zwracać uwagę tylko na wygląd, nigdy nie nabiorą szacunku dla umysłu.
Trudi Canavan – Uczennica maga

Ale nauczyłyśmy się, że przyjaźń i posiadanie kogoś, z kim można porozmawiać, warte jest więcej niż złoto. Może nawet więcej niż wolność.
Trudi Canavan – Uczennica maga

Gdybyśmy czekali na ten jeden moment, kiedy wszystko, absolutnie wszystko jest gotowe, nigdy byśmy nic nie zaczęli.
Iwan Turgieniew

Nie ma sytuacji bez wyjścia. Kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno.
Jan Twardowski

Niczego wielkiego nie osiągnie się nigdy bez wielkich ludzi, a ludzie stają się wielcy, kiedy są zdecydowani, by się takimi stać.
Charles De Gaulle

Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą.
Harv Eker

Nie czekaj. Pora nigdy nie będzie idealna.
Napoleon Hill

Obawiam się, że najbardziej niepokoi mnie ta niejasność. Kto wie, co naprawdę jest dobre, a co złe? Przeczytałem więcej książek niż większość znanych mi ludzi, ale nie odnalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Trudi Canavan – Nowicjuszka

Kiedy się spędziło pół życia na zaprzeczaniu pogłoskom, rodzi się w tobie rodzaj zrozumienia dla ludzi, między których zaliczają cię w plotkach. Nieakceptowane upodobanie i życie w taki sposób, że albo się go wypiera, albo trzeba je ukrywać za wszelką cenę, musi być okropne.
Trudi Canavan – Nowicjuszka

Łatwo jest jednak w euforii po zwycięstwie stracić rozum.
Trudi Canavan – Nowicjuszka

Wątpisz. To jakiś początek. Wątpliwości niczego nie wykluczają.
Trudi Canavan – Złodziejska magia

Tylko kiedy wiesz, że twój towarzysz może cię opuścić, doceniasz to, że pozostaje. Tylko wtedy, kiedy nie jest mu łatwiej lubić cię, niż nie lubić, doceniasz to, że cię lubi.
Trudi Canavan – Misja Ambasadora

Problem z wyborem tego, co najlepsze, polega na tym, że zawsze musi się znaleźć coś przeciętnego i najgorszego, do czego można to porównać.
Trudi Canavan – Królowa zdrajców

Kłopot z ludźmi dziś polega na tym, że brakuje im godności.
Trudi Canavan – Królowa zdrajców

Podstawowa różnica pomiędzy wojownikiem i zwykłym człowiekiem polega na tym, że cokolwiek się dzieje, wojownik uznaje to za wyzwanie, a zwykły człowiek – za błogosławieństwo albo za przekleństwo.
Carlos Castaneda

Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakie są i pytają – dlaczego? Ja śnię o rzeczach, których nigdy nie było i pytam – dlaczego nie?
George Bernard Shaw

Najpotężniejszą siłą we wszechświecie jest siła woli.
Andrzej Majewski

Ludzie, którzy nie wierzą, nie wygrywają.
Włodzimierz Szaranowicz

Kto czyta ten żyje podwójnie.
Umberto Eco

Ze straszliwych wypadków mogą narodzić się dobre rzeczy, jeśli tylko wyciągniemy wnioski z naszych błędów i zapiszemy to, czego się nauczyliśmy, dla przyszłych pokoleń.
Trudi Canavan – Szepty dzieci mgły i inne opowiadania

(…) rozważ wszelkie możliwości , nawet te najbardziej dziwaczne – bo lepiej jest być zanadto przygotowanym niż zaskoczonym przez coś nieprzewidzianego – a następnie radź sobie z problemem.
Trudi Canavan – Szepty dzieci mgły i inne opowiadania

Nie żałuj swojej przeszłości, powiedział Chaia. Wszystko, co robisz, uczy cię czegoś o świecie i o tobie. Do ciebie należy czerpanie mądrości z własnych błędów.
Trudi Canavan – Ostatnia z dzikich

Sukces to osiągnięcie pozycji, gdzie czyjeś zdolności są najlepiej wykorzystywane.
Trudi Canavan – Głos Bogów

Nie jestem niewolnikiem swojej reputacji.
Trudi Canavan – Głos Bogów

        Istota ludzka jest częścią całości, którą nazywamy „Wszechświatem” – częścią ograniczoną w czasie i przestrzeni. Doświadcza ona siebie samej, swoich myśli i uczuć, jako czegoś odrębnego od reszty – jest to rodzaj złudzenia optycznego świadomości.

Albert Einstein

 

Dodaj komentarz