Kamila Malec, Darłowianka, zodiakalna waga. Matka dwóch córek, która po godzinach zatapia się w swoim czytelniczym i pisarskim świecie. Podczas tworzenia zakłada na uszy słuchawki i odpływa z muzyką w rytm której tworzone są nowe historie.  Z wykształcenia specjalista administracji, z zamiłowania pisarka. Zaczytuje się w romansach i literaturze z działu urban fantasy. 17 kwietnia 2019 miała miejsce premiera jej pierwszej książki „Na krawędzi. Pocałunek ciemności.”, która łączy w sobie te dwa ulubione gatunki literackie. Jej debiut literacki to pierwszy tom serii, w której ukazana jest cienka granica dwóch światów. Już wkrótce ukaże się antologia „Deszczowe sny” z jej udziałem. W przygotowaniu są już kolejne powieści.

W dzieciństwie każdą wolną chwilę spędzała u dziadków mieszkających w leśniczówce. Tam upodobała sobie pień po ściętym drzewie i z patykiem służącym za mikrofon śpiewała, a wręcz wykrzykiwała piosenki. Babcia twierdziła, że nadawała się do straszenia szpaków. Uważa, że to właśnie wtedy narodziła się w niej artystyczna dusza, która ciągle się rozwija.

 1. „Na krawędzi. Pocałunek ciemności.” to twój debiut. Nie bałaś się wydać powieści z gatunku fantasy?

Wiem, że pisarz wydając fantasy nie ma lekko, gdyż panuje przekonanie, że polska fantastyka jest bee a zagranicznych autorów czyta się częściej i chętniej. Jednak to jest ten dział w którym czuję się dobrze i nie zamieniłabym tej książki na żadną inną aby wydać w pierwszej kolejności. Pisałam to, co przyniosło mi serce i myśli. Historia powstawała na kartach rok. I nie zamieniłabym żadnej chwili, którą dla niej poświęciłam. Uważam, że zawsze warto ryzykować 🙂

 1. Czym inspirowałaś się podczas pisania książki? Z czego czerpałaś pomysły?

Zakochałam się w Karkonoszach a w szczególności w Szklarskiej Porębie. I to tam osadziłam główną akcję mojej książki. Pasjonuję się również wszelakimi legendami i powieściami. Kiedy powstawał ogólny zarys książki postanowiłam wpiąć w nią pewne znane opowieści, które można usłyszeć wędrując górskimi szlakami. Chciałam pokazać czytelnikowi, że w każdej historii jest drugie dno i ciężko stwierdzić co jest prawdą a co zasłyszaną fikcją. Zaczerpnęłam również wiele informacji ze sfery religijnej, jednak jest ona ukazana zupełnie inaczej niż by się mogło wydawać 😉

 1. Jak wygląda twoje otoczenie podczas pisania książki?

Piszę kiedy mój dom już śpi. Wtedy w rytm muzyki lecącej w słuchawkach powstają najpiękniejsze opowieści. Oprócz tego towarzyszy mi totalny chaos, gdyż zasypuję się swoimi notatkami 😉

 1. Czy utożsamiasz się z którymś z bohaterów swojej powieści?

Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że gdyby spotkała mnie sytuacja jaka wydarzyła się mojej bohaterce, to z pewnością postąpiłabym tak jak ona 🙂 Kobieta przekroczyła granicę światów i wkroczyła do miejsca, którego każdy się boi. Ja dla swojej rodziny postąpiłabym tak samo.

 1. Do jakiego grona czytelników kierujesz swoją książkę?

Jeśli mam być szczera to do każdego. Uważam, że jest to powieść dla osób w każdym wieku i wiem, że każdy odbierze ją w inny sposób.
Jednak to co nieznane fascynuje każdego.

 1. Co motywuje cię do pisania?

Mój mąż. I będę to powtarzać za każdym razem. To on jest moim motorem napędowym i w chwilach zwątpienia pcha mnie do przodu.
To on pierwszy rzucił mi hasłem: „napisz coś swojego” i tak dzięki niemu powstaje ta seria.

 1. Czy planujesz napisać książkę innego gatunku niż fantasy?

Jestem w trakcie tworzenia książki w innym gatunku, a mianowicie powieści obyczajowej z dozą romansu. Pomysł wpadł spontanicznie i stopniowo nabiera swoich barw. Jak zostanie przyjęty okaże się w czasie. Jednak najlepiej czuję się w fantasy i to z tym chciałabym być utożsamiana.

 1. Jak rozpoczęła się twoja przygodna z czytaniem i pisaniem?

Czytam od kiedy sięgam pamięcią. Pomijając oczywiście niektóre szkolne lektury. Z czasem swoją pasją zaczęłam dzielić się z innymi polecając im książki. Założyłam bloga i pod pseudo Mama Na Petardzie zaczęłam recenzować książki. Wydawnictwa same zgłaszały się do mnie z propozycjami książek do recenzji. Mam przyjemność znaleźć się na stronach książek serii „Royal” Valentiny Fast od Wydawnictwa Media Rodzina z moimi słowami polecającymi te książki. Z czego jestem niezmiernie dumna, gdyż są to jedne z bliższych mi książek. I tak z bloga trafiłam w grono polskich autorów. Poznałam i wciąż poznaję mnóstwo wspaniałych ludzi i myślę, że w jakimś stopniu już wygrałam swój los na loterii, że mogę się spełniać.

 1. Czy wydanie książki wpłynęło jakoś na twoje życie?

Z pewnością stałam się osobą rozpoznawalną. Jednak ciężko mi  się do tego przyzwyczaić. Bo z szarej myszki stałam się kimś, kogo potrafią pokazywać sobie na ulicy 🙂 Jednak nie wpłynęło to na moje życie, gdyż cenię sobie prywatność i nie mieszam pracy z życiem rodzinnym.

 1. Czy zdarza ci się niemoc twórcza.

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie. Są takie dni, a nawet i tygodnie, że nie potrafię skleić poprawnie zdania. Ale to chyba zdarza się każdemu. Po czym gdy już mija niemoc pracuję za dwóch 🙂

 1. Czy jest coś, co chciałabyś przekazać naszym czytelnikom.

Jasne … Pamiętajcie, że każde marzenie, nawet to najmniejsze warto spełnić. Nie warto się poddawać, bo może się okazać, że tylko jeden mały krok dzieli nas od upragnionego szczęścia.

 1. Masz możliwość wybrać jakąkolwiek postać, żyjącą, bądź nieżyjącą i przeprowadzić z nią wywiad. Czy będzie to James Dean, czy może Vlad Dracula? Kogo wybierasz i o co pytasz?

James Dean otrzymał by ode mnie pytanie: Co byś zmienił gdybyś mógł cofnąć czas?

 1. Tym razem masz możliwość stać się na jeden dzień kimkolwiek. Może to być jak powyżej, ktoś żyjący współcześnie, albo jakaś osoba nieżyjąca. Kogo wybierasz i dlaczego?

Zdecydowanie wybieram Michelle Obamę. Dla mnie to ikona godna naśladowania. Kobieta, która walczyła o siebie i swoje marzenia, mimo iż inni w nią nie wierzyli. I jej się udało.  Chciałabym przeżyć jej jeden dzień w czasie prezydentury jej męża.

 1. Dziękuję za poświęcony czas i życzę dalszych sukcesów.

Również dziękuję 🙂

Wywiad przeprowadziła Anna Tuziak

Dodaj komentarz