Google.

 

Wielu młodych, wykształconych ludzi stara się o zatrudnienie w firmie Google. Przekraczając próg gabinetu, jeszcze nie zdają sobie sprawy, że schody zaczynają się już z pierwszym pytaniem rekrutującego pracownika.

„Zostajesz zmniejszony do rozmiarów pięciogroszówki i wrzucony do blendera. Ostrza pójdą w ruch za 60 sekund. Co robisz?”

„Pewien mężczyzna dopchał samochód do hotelu i stracił fortunę. Co się stało?”

„Idziesz kamiennym korytarzem. Nagle zachodzi ci drogę Książę Ciemności. Jak reagujesz?”

Pytania bywają niestandardowe, dziwne, czasem przekraczające granice absurdu. Słowa Einsteina – ,,Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza” – stały się nieoficjalnym hasłem przewodnim Google’a w kwestii zatrudniania nowych osób.
Większość kandydatów próbuje kombinować, aby wybrnąć z zagadki, inni od razu się poddają, a jeszcze inni zachowują idealnie kamienną twarz. A Ty? Czy byłbyś w stanie użyć potęgi wyobraźni i znaleźć właściwą odpowiedź?

,,Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google?” jest książką o wszechstronnym zastosowaniu.

Z jednej strony – oferuje wachlarz rozwiązań, które mogą uczynić rozmowę o pracę błyskotliwą, udaną, a, co za tym idzie, zakończoną
sukcesem. Z drugiej – ukazuje ,,od kuchni” funkcjonowanie firmy Google oraz innych wielkich korporacji.
To przewodnik rozwijający kreatywność i poszerzający myślowe horyzonty. W trakcie lektury dowiemy się, ile mówi o nas nasz profil
na Facebooku oraz jak się zachowywać, aby zyskać przychylność przepytującego pracownika. Możemy poczytać o zmaganiach kandydatów
z trudnymi zagadkami i sami się przetestować – tutaj, teraz, z długopisem w ręce i kartką, bez czujnych oczy rekrutującej nas osoby.
Książka wciągająca, napisana zgrabnie w swym nieskomplikowanym stylu. Zdecydowanie polecam!

 

ggg

Dodaj komentarz