Jakie dźwięki nas otaczają, a które wydobywają się z… nas? 

Lekcja muzyki w ‘Filmowym Świecie Dziecka’ w Cinema City

„Nauka to potęulotka-FŚD_webgi klucz” – powiedział polski pisarz Ignacy Baliński. A jeśli klucz jest wiolinowy, to zapowiada się świetna zabawa i nauka przez zabawę! Kiedy? Gdzie? Dla kogo? 17 listopada w wybranych kinach Cinema City i IMAX®, odbędzie się kolejna lekcja z cyklu ‘Filmowy Świat Dziecka’ dla przedszkolaków i uczniów nauczania wczesnoszkolnego. Jej temat można zapisać na pięciolinii: „Wczuj się w rytm! Rozmowy o muzyce”, a na deser: film animowany pt. Trolle!

Dźwięki otaczają nas zawsze i wszędzie. Tworzona z nich muzyka bywa wesoła, energetyczna, inspirująca, refleksyjna… Podczas najbliższej lekcji w ramach ‘Filmowego Świata Dziecka’ w wybranych kinach Cinema City i IMAX®, przedszkolaki i uczniowie nauczania wczesnoszkolnego dowiedzą się, czym właściwie jest muzyka, wysłuchają streszczenia jej historii oraz poznają dźwięki różnego rodzaju i pochodzenia. Takiej lekcji dzieci na pewno nie zapomną, zwłaszcza że spotkanie uatrakcyjnią upominki i konkursy z nagrodami oraz projekcja filmu Trolle.

Powszechnie trolle, jako stwory o odrażającym wyglądzie, nie kojarzą się dobrze, ale postacie z nowej produkcji twórców Shreka, pt. Trolle są po prostu urocze! A do tego wszystkie są kolorowe, rozśpiewane, roztańczone i mają poczucie humoru… no może poza jednym z nich – Mrukiem. Pewnego dnia, podczas zabawy Trolli zjawia się tajemniczy gigant i porywa część grupy. Wtedy jej przewodniczka, różowowłosa i nieustraszona Poppy, wyrusza z misją ratunkową – oczywiście tanecznym krokiem, w rytm muzyki, którą współtworzył sam Justin Timberlake!

‘Filmowy Świat Dziecka’ to program w którym dzieci uczą się przez zabawę. Najbliższe spotkanie rozpocznie się bezpłatnymi zajęciami, po których dzieci obejrzą film, nawiązujący do tematu lekcji. Bilety grupowe dostępne są w preferencyjnych cenach, a udział opiekunów jest bezpłatny. Partnerami spotkania są Wydawnictwo ZNAK i Wydawnictwo ARTI.

Spotkanie odbędzie się w 17 kinach Cinema City: Bydgoszcz, Bytom, Częstochowa Jurajska, Gliwice, Katowice Punkt 44/IMAX®, Kraków Galeria Plaza/IMAX®, Kraków Zakopianka, Lublin Felicity, Łódź Manufaktura/IMAX®, Poznań Plaza/IMAX®, Poznań Kinepolis, Starogard Gdański, Toruń Czerwona Droga, Warszawa Promenada, Warszawa Sadyba/IMAX®, Wrocław Korona i Zielona Góra.

Dodatkowo w kinach IMAX® dzieci i młodzież mogą poznać świat przyrody w trójwymiarze! Z filmem Pod taflą oceanu przeżyją zapierające dech w piersiach spotkanie z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami oceanów. Podczas zajęć z seansem Dzikie z natury wyruszą w podróż na Borneo oraz kenijską sawannę. W ramach Afrykańskiej Przygody dotrą do serca Delty Okavango, by stanąoko w oko z hipopotamami, krokodylami, słoniami, lwami i licznymi gatunkami antylop.Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/posMessage/Schools_PL/57

 Zapraszamy!

Dodaj komentarz