WySTARtowała przedsprzedaż biletów do kin IMAX na Star Trek: W nieznane

Mottem wszystkich produkcji spod znaku Star Trek jest sentencja „Śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek”. Zatem w tę, międzygalaktyczną podróż dobrze wcześniej zarezerwować sobie przepustkę do niepowtarzalnych obrazów. Film zapewne przejdzie do historii popkultury także dlatego, że singiel promujący film wykonuje Rihanna, zaś po raz pierwszy zdjęcia do clipu wykonano kamerami IMAX®. Najnowszy odcinek kultowej produkcji Star Trek: W nieznane oraz teledysk można zobaczyć w 3D w kinach IMAX! Premierę filmu zaplanowano na 22 lipca, a przedsprzedaż biletów ruszyła dziś – 20 lipca.

W tym roku fani Star Trek świętują 50. rocznicę powstania serii. Dzieło życia Gena Roddyenbery z planowanego jednego odcinka rozrosło się do rozmiarów imperium. O fikcyjnym uniwersum powstały dziesiątki komiksów, książek, gier, a także seriali i oczywiście filmów pełnometrażowych.

Tym razem, po zatrzymaniu się na gwiezdnej bazie Earhart – odległej placówce na obrzeżach przestrzeni kosmicznej Zjednoczonej Federacji Planet – statek USS Enterprise zostaje niespodziewanie zniszczony przez potężną falę nieznanych kosmitów. Rozrzucona po obcej i niebezpiecznej planecie załoga, pozbawiona nadziei na szybką pomoc, popada w konflikt z nowym, bezwzględnym wrogiem, który niestety kieruje się ogromną nienawiścią do Federacji.

A co czeka fanów przygód Federacji w kinach IMAX? Dzięki cyfrowemu remasteringowi osiągnięto obrazy o nieskazitelnej jasności, laboratoryjnej szczegółowości, ferii żywych kolorów oraz większym zakresie dynamiki i kontrastu. To sprawi, że na gigantycznych ekranach IMAX amatorzy międzygalaktycznych podróży zobaczą każdy detal wyprawy: od kosmicznego pyłu po wybuchy gwiazd!

Teledysk promujący produkcję, Sledgehammer, wyreżyserowała Floria Sigismondi, znana z zamiłowania do eksperymentów z technologią przy kreowaniu obrazów i niezwykłych efektów wizualnych. Tym razem, po raz pierwszy w historii, zdjęcia do clipu wykonano kamerami ALEXA IMAX® 65mm, dzięki czemu uzyskano najwyższy poziom realistycznych obrazów o nieskazitelnej jasności, żywych barw oraz większy zakres dynamiki. Reszty dopełniła wykonująca utwór ikona muzyki pop, charyzmatyczna i dzika Rihanna. Piosenkę zaprezentowała krótko po tragicznej śmierci Antona Yelchina, który wcielił się w postać Pavla Chekova, jednego z bohaterów tej części Star Trek. Ekipa filmu zgodnie uznała, że piosenka Rihanny to swoisty hołd dla zmarłego aktora.

Star Trek: W nieznane do zobaczenia od 22 lipca w kinach IMAX (Punkt 44 Katowice, Plaza Kraków, Manufaktura Łódź, Plaza Poznań i Sadyba Warszawa), salach ŠKODA 4DX™ (Arkadia Warszawa, Bonarka Kraków, Felicity Lublin) oraz we wszystkich kinach Cinema City.

źródło ikony wpisu: Internet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Test AntySPAMowy *