Maraton X-MEN w kinach Cinema City!

Marzec, kwiecień, majVEL, czerwiec – czyli miesiąc z produkcjami MARVELA w Cinema City!

X-men_maraton_webPo Kapitanie Ameryka, ze stajni Marvela do walki ze złem wyruszają właśnie kolejni jeźdźcy… Apokalipsy. Dla miłośników komiksowych bohaterów serii X-MEN sieć kin Cinema City przygotowała ucztę Pierwsza Klasa! 3 kultowe filmy, w których trwa odwieczna walka dobra ze złem wspierana najwyższej jakości efektami specjalnymi. Maraton z X-MEN – Pierwsza Klasa (2011), Przeszłość, która nadejdzie (2014) i Apocalypse (2016) już 20 maja o godz. 22.00 w wybranych kinach Cinema City. Bilety już w sprzedaży na www.cinema-city.pl i w kasach kin.

Akcja filmu X-Men: Pierwsza klasa to piąta odsłona X-Men i prequel do trzech pierwszych filmów. Trzy lata później powstała kontynuacja X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, kolejna część, X-Men: Apocalypse właśnie ma swoją premierę w Polsce.

Pierwsza klasa przenosi nas do 1962 roku i opowiada o relacjach pomiędzy Profesorem X i Magneto oraz pochodzeniu grupy X-Men i Bractwa Mutantów. Młodzi bohaterowie gromadzą elitarną drużynę mutantów, znaną jako X-Meni, by zapobiec III wojnie światowej.

Kolejna część pokazuje X-Menów około 10 lat później. Świadomość Wolverine’a zostaje przeniesiona w przeszłość do swojego młodszego ciała, aby zapobiec wydarzeniom, które doprowadziły do zagłady ludzi i mutantów. Punktem zwrotnym, któremu ma przeciwdziałać Logan, jest zamordowanie naukowca Bolivara Traska przez Mystique. W tym celu ma zyskać pomoc zarówno młodego Xaviera jak i Magneto. Zadanie utrudnia fakt, że Magneto jest więziony w celi pod Pentagonem.

Tytułowa Apocalypse to imię pierwszego i najpotężniejszego mutant z uniwersum X-Men, którego od zarania cywilizacji czczono niczym boga. Apocalypse przejął moce wielu innych mutantów, co czyni go nieśmiertelnym i niepokonanym. Gdy budzi się do życia po wielu tysiącach lat, postanawia podbić świat i gromadzi wokół siebie grupę potężnych mutantów, wśród których jest rozczarowany i pozbawiony złudzeń Magneto (Michael Fassbender). Wspólnie postanawiają oczyścić rodzaj ludzki i zaprowadzić nowy porządek na świecie, którym odtąd niepodzielnie władać będzie Apocalypse. Mimo iż los Ziemi wydaje się przesądzony, Raven (Jennifer Lawrence) i Profesor X (James McAvoy) postanawiają wkroczyć do akcji i z pomocą grupy młodych X-Menów powstrzymać wroga i ocalić nasz świat przed totalnym zniszczeniem.

Maraton filmowy X-MEN – w wersji 2D, z napisami – już 20 maja o godz. 22.00 w wybranych kinach Cinema City: Bydgoszcz, Częstochowa Wolność, Gdańsk Krewetka, Gliwice, Katowice Punkt 44, Kraków Bonarka, Lublin Plaza, Łódź, Poznań Plaza, Toruń Plaza, Warszawa Arkadia, Warszawa Mokotów, Zielona Góra.

Od 20 maja X-Men: Apocalypse w wersji 2D i 3D we wszystkich kinach Cinema City, a także 3D w salach ŠKODA 4DX (Arkadia Warszawa, Bonarka Kraków, Felicity Lublin) oraz 3D w kinach IMAX (Punkt 44 Katowice, Plaza Kraków, Manufaktura Łódź, Plaza Poznań i Sadyba Warszawa).

Zapraszamy!!

Dodaj komentarz