Charytatywna sesja fotografii artystycznej i pokaz filmów dla Mirosława Judkowiaka

miroslaw_judkowiak210 lipca w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się charytatywna sesja fotografii artystycznej i pokaz filmów Mirosława Judkowiaka, filmowca, reżysera, scenarzysty i operatora nagradzanych na festiwalach filmów krótkometrażowych, teledysków, filmów dokumentalnych (Canal +), reportaży (TVP, TVN) oraz fotografa pracującego w duchu amerykańskiego ART-POPU. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na pomoc artyście, który zmaga się z chorobą. Przyjaciele Mirosława przeprowadzą także aukcję charytatywną.

Artysta zaprasza do udziału w sesji fotograficznej – zbiorowej i portretowej. Każda osoba otrzyma fotogramy po wydarzeniu. Zdjęcia Judkowiaka są utrzymane w duchu amerykańskiego ART- POPU. Są bliskie w swej formule zdjęciom La Chapelle’a, jednego z najsławniejszych obecnie artystów fotografików na świecie. W programie także pokaz filmów, arcydzieł krótkiej formy surrealistycznej, jak pisze o nich artysta. Gościem specjalnym spotkania będzie Mikołaj Trzaska.

mirosław_judkowiak1

Mirosław Judkowiak studiował film w Warszawie i w Berlinie. W latach 90-tych związał się z 1 i 2 programem Telewizji Polskiej, dla której zrealizował 11 filmów dokumentalnych. Wszystkie one traktowały o nietypowych artystach z Trójmiasta. W mieszkaniu w Gdyni kręcono teledyski. W roku 1995 i 1996 nakręcił 2 znakomite dokumenty do CANAL+, opowiadające losy chorych na AIDS. W roku 1997 powstał film Jureczek, nagradzany na 5 festiwalach nagrodą Grand Prix.

Od tego czasu rozpoczęła się jego współpraca z TVN, dla której zrealizował kilkanaście reportaży do Wizjera i Superwizjera. Te produkcje to małe arcydzieła sztuki reporterskiej. W nich, w charakterystyczny dla siebie sposób, nie pozbawiony ciepłej ironii rysuje portrety alternatywnych osobowości Trójmiasta. Ludzi, powszechnie nieznanych, ale tak zwanych Utalentowanych Inaczej. Znane też są w całej Polsce jego filmy szkoleniowe, które realizował dla Gdańskiego ODDK wyróżniające się nowatorską, pełną pasji reżyserią.

Akcja charytatywna przyjaciół dla Mirosława Judkowiaka
Data:
10 lipca, godz. 19.00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

 

Dodaj komentarz