NATIONAL THEATRE LIVE | Premierowe pokazy w Multikinie
– „Juliusz Cezar” z Londynu w kinach 21 czerwca

Niezwykła inscenizacja tragedii Szekspira, formą przypominająca wiec wyborczy. The Bridge Theatre, nowa teatralna przestrzeń w Londynie, i ponadczasowa sztuka o polityce, władzy i ludzkich namiętnościach.

Cezar tryumfalnie powraca z wojny do Rzymu. Mieszkańcy miasta wybiegają z domów, aby go powitać, wiwatować na jego cześć i świętować zwycięstwo. Tymczasem wstrząśnięci popularnością autokraty wykształceni patrycjusze i senatorowie planują zgładzić Cezara. Po zamachu w stolicy wybucha wojna domowa. Nicholas Hytner wykorzystał przestrzeń niedawno otwartego Bridge Theatre, aby do udziału w spektaklu zaprosić także publiczność. Inscenizacja przenosi bowiem widzów na uliczną imprezę, która rozkręca się wraz z przybyciem wodza, do kongresu, który będzie milczącym świadkiem jego śmierci, i w stan chaosu i paniki, która wybucha po dokonaniu zabójstwa.

Obsada londyńskiego spektaklu gromadzi gwiazdy sceny i ekranu. Ben Whishaw, znany m.in z filmów „Pachnidło”, „Duńska dziewczyna”, „Spectre” i „Skyfall”, wystąpi jako Brutus, a  Michelle Fairley („Fortitude”, „Gra o tron”) zagra Kasjusza. W roli Cezara zobaczymy Davida Caldera („The Lost City of Z”, „Hatton Garden Job”). David Morrissey („The Missing”, „The Walking Dead”) wcieli się w Marka Antoniusza.

„Juliusz Cezar” Szekspira to jedna z pierwszych sztuk w europejskiej literaturze, która oparta jest na prawdziwych wydarzeniach Wbrew temu, co sugeruje tytuł. jej głównym bohaterem nie jest Cezar, który pojawia się zaledwie w kilku scenach, ale spiskowcy, a wśród nich Brutus i Marek Antoniusz. Była to sztuka bardzo aktualna, oddająca pod płaszczykiem historii wziętej ze starożytności nastroje panujące w Anglii po śmierci królowej Elżbiety I, która nie pozostawiła następcy.

David Morrissey (Mark Anthony) -- Julius Caesar at the Bridge Theatre - Photo credit Manuel Harlan l-r Michelle Fairley (Cassius) and Adjoa Andoh (Casca) - Julius Caesar at the Bridge Theatre - Photo credit Manuel Harlan l-r Zachary Hart, Abraham Popoola, Fred Fergus, Kit Young (Street Band) - Julius Caesar at the Bridge Theatre - Photo credit Manuel Harlan

Rozpowszechnianiem cyklu „National Theatre Live” na terenie Polski zajął się dystrybutor najwyższej jakości kontentu alternatywnego dla kin, w tym transmisji HD LIVE i retransmisji HD z najlepszych teatrów i sal koncertowych świata, będący jednym ze światowych pionierów w tym zakresie. Marka NAZYWOWKINACH.PL została ustanowiona przez firmę CIKANEK FILM, działającą obecnie w 14 krajach Europy Centralnej i Wschodniej, a powstałą w roku 2007, by kreować i rozwijać rodzący się właśnie fenomen transmisji do kin spektakli i koncertów. „The Metropolitan Opera: Live in HD”, „Bolshoi Ballet Live”, „National Theatre Live”, „Exhibition on Screen”, „Comédie-Française Live” czy „The Berliner Philharmoniker Live in Cinemas” to tylko niektóre z cykli dystrybuowanych przez CIKANEK FILM. Rocznie firma sprzedaje w samej tylko Polsce ponad 120.000 biletów.

__________________________________________________________________________________

LISTA KIN

21 czerwca 2018 | czwartek | 19:00 | retransmisja

Multikino Bydgoszcz

Multikino Gdańsk

Multikino Gdynia

Multikino Katowice

Multikino Kraków

Multikino Lublin

Multikino Łódź

Multikino Olsztyn

Multikino Poznań Stary Browar

Multikino Rzeszów

Multikino Szczecin

Multikino Warszawa Ursynów

Multikino Warszawa Targówek

Multikino Warszawa Złote Tarasy

Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Multikino Zabrze

Dodaj komentarz