Szklany tron powraca! Królowa powstała z popiołów!

Queen Of Shadows Sarah J Maas Recenzja Ksiazki ZazyjkulturyKilka słów od wydawnictwa:

Królowa powróciła. 

Każda miłość Celaeny Sardothien została od niej zabrana. Ale ona w końcu wróciła do królestwa – po zemstę, by ratować jej niegdyś wspaniałe królestwo, oraz po to, by zmierzyć się z cieniami przeszłości.

Stała się Aelin Galathynius, Królową Terrasenu. Ale zanim będzie mogła odzyskać swój tron, musi zawalczyć.

Będzie walczyć za swojego kuzyna, wojownika gotowego oddać życie za nią. Będzie walczyć za jej przyjaciela, młodego mężczyznę uwięzionego w niewyobrażalnym więzieniu. Będzie walczyć za swój lud, zniewolony przez brutalnego króla, za lud czekający na triumfalny powrót swojej królowej.

Czwarty tom bestsellerowej serii New York Times kontynuuje epicką podróż Celaeny oraz buduje się ekscytujące, bolesne crescendo, które może po prostu roztrzaskać jej świat.

Sarah J. Maas znów atakuje! Jednak tym razem jesteście skazani z góry na porażkę; już w pierwszych rozdziałach czeka was nokaut. Wszystko to, co widzieliście do tej pory to nic! Queen of Shadows zawładnie wami całkowicie!

Ocalając Wendlyn przed Królem Adarlanu, Celaena Sardothien poświęciła coś niezwykle cennego. Poświęciła jedenaście lat swojego życia – sprawiając tym, że Aelin Galathynius powstała z popiołów niczym feniks gotowa walczyć o Terrasen. Spodziewajcie się morza przelanej krwi. Królowa powróciła, ociekając żądzą zemsty, gotowa na wszystko.

Queen of shadows zaprasza was na dalsze losy Celaeny… (chrząka) znaczy Aelin, a wraz z nią Chaloa, Doriana, Lysandry oraz niezwyciężonego księcia Fea – Rowana. Będziecie mieć również niezwykłą przyjemność zapoznania się z dalszymi losami Trzynastki, a wraz z nią ich liderki – Manon, która wprowadzi was do mrocznego świata wiedźm, zdradzając ich najskrytsze sekrety, a także odkrywając mroczne tajemnice, jakie w Morath skrywa diuk.

Lecz to nie koniec naszych bohaterów i ich tajemnic. O nie! Maas zadbała o każdy szczegół i dla waszej przyjemności postanowiła trochę zamieszać, przedstawiając nowych bohaterów, jednak o nich musicie przeczytać już sami.

Powiem wam tylko, że będzie się działo! Ponieważ to właśnie w Queen of shadows wyjaśnią się oraz zamkną wszelkie wątpliwości i niewyjaśnione zaszłości. Można by pomyśleć, że autorka rozczaruje nas swoim postępowaniem, ale nic bardziej mylnego. Sarah J. Maas staje na wysokości zadania i zachwyca nas swoimi pomysłami, a także otwiera nowe „drzwi” prowadzące do coraz to nowszych tajemnic, które będziecie musieli odkryć razem z nią. I to, czym prędzej, bo za jednymi z tych drzwi czeka na was krwawa wojna z bezlitosnym Królem, którym wbrew pozorom nie jest Władca Adarlanu.  Zaciekawiłam was? Bo mam nadzieję, że tak.

 

Czwarta część Szklanego tronu bez wątpienia Queen Of Shadows Sarah J Maas Recenzja Ksiazkijest najlepszą częścią. Dlaczego? Ponieważ to właśnie tutaj dzieje się najwięcej. Dużo więcej niż w poprzednich częściach, a działo się w nich naprawdę wiele. Od pierwszych stron widać, że autorka włożyła dużo więcej pasji oraz wysiłku w tą historię. Zaskoczy was nie raz.

Na mój pozytywny osąd na pewno wpływa również narracja prowadzona z różnych perspektyw, przez różne postacie; dając nam tym samym możliwość zajrzenia do głowy głównych bohaterów, co jest niezwykle cenne.

Czy mogę jakoś skrytykować tą książkę? Chyba nie mam ani jednego powodu. Jest po prostu idealna, więc jeśli jeszcze nie czytaliście poprzednich tomów serii to, czym prędzej pozwólcie pochłonąć się przez Szklany tron, bo naprawdę warto. Już nie mogę doczekać się kolejnego polskiego wydania. Oby tym razem wydawnictwo nie kazało czekać nam za długo.

„Spędziłem wieki, wędrując po świecie – od imperiów do królestw, a stamtąd na pustkowia. Nigdy się nie zatrzymywałem – nawet na chwilę. I przez cały ten czas wpatrywałem się w horyzont, myśląc o tym, co czeka za następnym oceanem, za następną górą. Ale myślę… myślę, że przez cały ten czas – przez wszystkie te wieki – to ciebie szukałem.”

Jeśli macie ochotę przeczytać moje poprzednie recenzję tej serii, to zapraszam was do linków poniżej. One zaprowadzą was do celu.

Dla przypomnienia – seria Szklany tron zawiera trzy tomy wydane po polsku, czwarty wydany w oryginale oraz cztery nowele poprzedzające wydarzenia ze Szklanego tronu.

Pozdrawiam,
Aleksandra.

Queen Of Shadows Sarah J Maas Recenzja Ksiazki2

Dodaj komentarz