Co mogę powiedzieć o tak wspaniałej lekturze jaką była książka Więzień labiryntu…

Więzień labiryntu – książka kontra film.

Może to był błąd, ale co się stało to się nie odstanie. W pierwszej kolejności byłam w kinie na ekranizacji owej książki, dopiero później ją przeczytałam.

Po obejrzeniu filmu mogę powiedzieć, że jest on moim ulubionym filmem i ogłaszam, że bardziej mi się podobał od Igrzysk śmierci (a co wy o tym myślicie?).

A co z książką?

Już po kilku pierwszych rozdziałach zauważyłam drobne sprzeczności- między książką a filmem. Oczywiście ja- dalej zakochana w ekranizacji- uważałam, że wersja filmowa jest lepsza. Jednak z czasem zrozumiałam, że bliższy mojemu sercu jest oryginał, czyli wersja papierowa.

Film pomógł mi w wyobrażeniu sobie całego świata przedstawionego (trzeba przyznać, że labirynt był przedstawiony świetnie) oraz bohaterów. ACH! Ta obsada!!!

Autor bardzo dobrze opisał każdy szczegół. Potrafi trzymać w niepewności czytelnika. Jednak film obronił się bardzo dobrze, jeśli chodzi o akcję.
Muszę przyznać się- czasem nie potrafiłam patrzeć na wyświetlany film- ten strach o bohatera, którego polubiłam.

Musicie wiedzieć, że ja jestem fanką książek o charakterze dystopijnym, więc jeżeli Więzień labiryntu mi się spodobał i z chęcią przeczytam go jeszcze kilka razy, to musicie być pewni, że warto ją przeczytać, bo jest to książka idealna.

Jest książka- jest i bohater, którego darzę ogromną sympatią. Jednak w tej książce mam kilku najlepszych. Z pewnością są to Newt- za opiekuńczość i opanowanie, Minho- za to, że zawsze ma swoje zdanie, Chuck- za szczerość oraz Thomas- za odwagę.

Zapraszam również na mój blog: pizama-w-koty.blogspot.com

Dodaj komentarz