W związku z nadchodzącymi Międzynarodowymi Targami Książki w Krakowie, pragnę przybliżyć Wam książkę osoby, którą na tym wydarzeniu będziemy mogli spotkać. Mówię mianowicie o Panu Wojciechu Cejrowskim i książce pod tytułem „Rio Anaconda”.

Książka opowiada o jednej z wielu podróży autora do Ameryki Południowej. Miałam okazję przeczytać obie książki o przygodach, jakie go tam spotkały i jedną z nich chcę Wam przedstawić.

Opowieść zaczyna się notą od autora, która od razu pokazuje, że czeka na nas duża dawka humoru. Autor serwuje nam wiele historii z życia dzikich plemion. Czytając tę książkę, człowiek może się poczuć jak w innym świecie, powiedziałabym, że jak w bajce. W tej powieści mamy szanse poznać dzikiego człowieka, jego wierzenia, sposobu postrzegania świata i człowieka współczesnej cywilizacji. Znajdziemy w niej dawkę humoru, ironii, ale także nauki, która płynie z głębi tej historii. Mamy możliwość podjęcia refleksji na temat, dokąd zmierza dzisiejszy świat i osądzić czy postęp zawsze działa na korzyść człowieka. Widząc oczyma wyobraźni tych szczęśliwych ludzi bez telefonów, telewizorów, tabletów, itd. ma się wrażenie, że to nie jest realne. Czytając o ich wierze i sposobach leczenia ma się uczucie bycia w nieokrytej dotąd Ameryce.  Jest to historia przede wszystkim o szczęśliwych ludziach, którzy kochają miejsce, w którym żyją, a to miejsce zdaje się kochać ich, dlatego pozwala korzystać im ze swoich darów.

Humor, nauka, ironia i wiedza to cztery słowa, którymi można tę opowieść opisać. Całość dopełniają wspaniałe zdjęcia, które pokazują, że to wszystko było i JEST (niekoniecznie będzie…). Myślę, że autor chce zwrócić uwagę czytelnika, jak wielki skarb jest na tej ziemi.

Jest to też rodzaj apelu, mówiącego nawołującego do tego, żeby ludzie zatrzymali się, przemyśleli i przestali dewastować dzikich lasów Amazonki, które jak widać są domem nie tylko dla zwierząt, ale także dla ludzi, którzy nie chcą żyć w tak jak my, goniąc za pieniędzmi, sławą i sztucznym szczęściem. Swoją drogą dzięki tej historii możemy bardzo tanim kosztem sami przeżyć przygodę z Amazonią 🙂
Gwarantuję, że z tą książką nie będziecie się nudzić.

Pragę również zaprosić Was na Targi Książki, które odbędą się 24-26 października w Krakowie i osobistego porozmawiania z Panem Wojciechem na temat jego książek i wypraw 😉

Dodaj komentarz