Na tydzień przed premierą “Good Luck” – długo wyczekiwanej płyty łotewskiego trio Carnival Youth – zespół wypuszcza kolejny singiel: “Only the Moon Can See the Sun”.

Członek grupy, Emils Kaupers, tak wyjaśnia znaczenie utworu, tym razem dotyczące prokrastynacji: “Każdemu z nas codziennie zaprzątają głowę drobne sprawy, które powstrzymują od życia pełnią szczęścia. Chciałoby się je uporządkować, rozwiązać, ale jednak łatwiej jest je odłożyć na jutro czy pojutrze. I tak w nieskończoność… Trudno jest postawić nawet ten pierwszy krok i ta piosenka ma zachęcać do tej odwagi”.

Klip do utworu został nakręcony w Aluksne (Łotwa) przez reżyserów Ievę Aleksejevę i Peterisa Viksnę. Peteris tak opisuje pracę nad filmem: “Ten teledysk to gra połączeń między marzeniami a rzeczywistością, gdzie punktem odniesienia jest tekst piosenki. Zinterpretowaliśmy go i dosłownie, i metaforycznie, nawiązując do abstrakcyjnych symboli ukrytych w słowach”. To już drugi klip nakręcony przez Carnival Youth w tej lokacji – tym razem bierze w nim udział biathlonista Andrejs Rastorgujevs, który pochodzi właśnie z Aluksne.

Najnowszy krążek tria, „Good Luck”, ma premierę 16 sierpnia i będzie dostępny zarówno na CD, jak i na podwójnym winylu (oraz w limitowanej edycji winylowej). Album został nagrany w zeszłe lato w Red Bull Studios w Sao Paolo w Brazylii. Produkcją zajął się wieloletni współpracownik zespołu – Gatis Zakis, miks wykonał zdobywca Grammy – producent Nicolas Verhnes, a stery masteru objął Greg Calbi w Sterling Sound w Nowym Jorku.

Trasa koncertowa promująca płytę „Good Luck” zaczyna się we wrześniu. Carnival Youth wystąpi na Łotwie, w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Litwie, Słowacji, Czechach i w Polsce (17.09 w Warszawie oraz 25.09 w Poznaniu). 12 sierpnia zespół wystąpi na jednej z większych europejskich scen – „Sziget” na Węgrzech.

Dodaj komentarz