Po świetnym przyjęciu pierwszego singla „Dziś późno pójdę spać” (3,3 miliona wyświetleń na YouTube), Kwiat Jabłoni powraca z nowym utworem. Spokojne i emocjonalne „Niemożliwe” zapowiada debiutancki album młodego duetu, który ukaże się na początku 2019 roku. Wszystko wskazuje na to, że oryginalne połączenie mandoliny, fortepianu i dwóch wokali okazało się strzałem w dziesiątkę.

„Niemożliwe” opowiada o poczuciu pewnego rodzaju niepokoju towarzyszącego wielu z nas. Chodzi tu o lęk wynikający z tego, że żyjemy w świecie bezustannie napierających na nas informacji z mediów i reklam. Codziennie jesteśmy bombardowani wskazówkami dotyczącymi tego jak żyć, jak wyglądać, wpadamy w poczucie, że jesteśmy niewystarczająco dobrzy, biegniemy w niekończącym się wyścigu po sukces, próbujemy zmieniać samych siebie często wbrew potrzebom. To, co nas otacza, nasze zwykłe życie – czyli tytułowe „Niemożliwe” – może być wystarczająco piękne, żeby żyć spokojnie i w zadowoleniu z samego siebie – tak o singlu mówi Kasia Sienkiewicz.

Chociaż muzyka Kasi i Jacka pojawiła się zaledwie kilka miesięcy temu, ich pierwsza trasa (jesień 2018) cieszy się ogromnym zainteresowaniem. KWIAT JABŁONI może pochwalić się wyprzedanymi koncertami w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Lublinie. Reakcje fanów oraz długie kolejki po występach świadczą o tym, że ta muzyka, bardzo organiczna i szczera, wzbudza w słuchaczach wiele emocji.

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Zespół już we wrześniu ruszył w jesienną trasę koncertową, która rozpoczęła się od Festiwalu Sztuki Jabłka w Bełchatowie i będzie trwała do 14 grudnia.

Pełna rozpiska nadchodzących występów Kwiatu Jabłoni znajduję się poniżej:

 • 25.10  TORUŃ Klub NRD   
 • 26.10  POZNAŃ Pawilon  (wyprzedany)
 • 09.11  ŁOMIANKI  Lemon Tree
 • 16.11  PIASECZNO  Dom Kultury 
 • 20.11  ZATOR ROK
 • 21.11  WROCŁAW  Stara Piwnica
 • 22.11  LESZNO Zakład
 • 29.11  WARSZAWA  Hydrozagadka  (wyprzedany)
 • 07.12  LUBLIN Próba Cafe  (wyprzedany)
 • 08.12  LUBLIN Próba Cafe  (wyprzedany)
 • 09.12  RZESZÓW  Underground Pub  
 • 14.12  ŁÓDŹ Iron Horse

—–

Dobrze jest ich słuchać, bo wlewają w serce otuchę, swego rodzaju melancholijną beztroskę. Miło też jest na nich patrzeć, bo – piękni i młodzi – na scenie wzajemnie się wspierają, co chwilę spotykając się wzrokiem, przeplatając kolejne kompozycje zabawnymi dialogami i monologami, czerpiąc widoczną przyjemność z bycia z publicznością i serdecznego przyjęcia ich muzyki w gdańskim klubie.

Czesław Romanowski / Klub ŻAK

 

Ich podejście do muzyki może się wydać niektórym dość konserwatywne i zapatrzone w przeszłość, ale trzeba przyznać, że poezja i melancholia przebijające z ich twórczości nadają jej uniwersalny, ponadczasowy charakter.

Cyryl Rozwadowski / K MAG

Dodaj komentarz