Utwór „Rozlany” to druga, po „Antenach”, piosenka promująca album „Hologramy” szczecińskiej grupy List Otwarty.

Album „Hologramy” jest zdecydowanym odejściem od hip-hopowych korzeni Listu Otwartego, który skręcił w stronę brzmień mocniejszych, gitarowych. Mieszanka rocka progresywnego, muzyki eksperymentalnej, miejscami zahaczającej o jazz czy trip-hop idąca w parą z elektroniczną przestrzenią i poetyckimi tekstami tworzy ciężki, na wskroś oryginalny i bardzo tajemniczy klimat. Bardzo trudno wrzucić jest „Hologramy” do gatunkowej szuflady, co jest jednocześnie odważnym jak i ryzykownym zabiegiem.

Na płycie pojawili się znakomici goście: Alicja Kruk (z zespołu Oho!Koko), Asia Fostiak (Fickle Vibe), Maciej Cybulski (ex-Chorzy, ex-The Pimps), Tomasz Licak (The Ears), Jakub Skowroński i Arkadiusz Głogowski.

„Rozlany”

Jacek Gawłowski (odpowiedzialny za mastering płyty): „Miałem przyjemność masterować płytę „Hologramy” zespołu List Otwarty. Materiał niezwykle oryginalny w swojej formie gdyż będący połączeniem progresywnego rocka z elementami ciężkiego rocka oraz hip hopu. Brzmienie bez barier, bez konwenansów. Dobre teksty stanowią dodatkowy atut tego albumu.

Całość podana artystycznie, niekomercyjne, ale wśród gęstych form można też doszukać się dobrych melodii jak np. w utworze “Anteny” gdzie linia wokalna przewodzi w finale. Polecam tę płytę tym, którzy szukają muzyki innej, alternatywnej do tej, która w dzisiejszych czasach dominuje anteny rozgłośni radiowych”.

„Anteny”

Dodaj komentarz