Witaj maj, piękny maj, dla filmoholików błogi raj! W tym miesiącu do kin trafia nie tylko nowy film Romana Polańskiego, nie tylko nowa superprodukcja, w której The Rock i wielki biały goryl walczą z olbrzymim krokodylem i skrzydlatym psem, ale przede wszystkim dwa długo wyczekiwane blockbustery! Wiecie chyba o których mowa? Oprócz tego na małym ekranie pojawi się duński post apokaliptyczny serial, który liczę, że poziomem nawiąże do „Dark” oraz mini seria, w której Benedict Cumberbatch wcieli się w nieprzystosowanego społecznie, uzależnionego od alkoholu, narkotyków i romansów brytyjskiego arystokratę. Oba na pewno będą oglądane! Ale spokojnie, to jeszcze nie wszystko, co dobrego czeka nas w maju. Sprawdź sam! 


FILMY 

Zestawienie obejmuje 9 filmów ułożonych w kolejności polskich dat premier!

Ghostland – 4 Maja

Nowy horror od Pascala Laugiera opowiada od dwóch siostrach, które po szesnastu latach wracają do swojego starego domu. Domu, w którym niegdyś mieszkały wraz ze swoją matką, do momentu aż nie doszło do makabrycznej napaści. Wydaje się im, że to już koszmarne wspomnienie – ale to, co je czeka, będzie gorsze niż demony przeszłości…


Katyń – Ostatni świadek – 11 maja 

https://www.youtube.com/watch?v=Y_eWYTpitYo

Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood (Alex Pettyfer) marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy.


Rampage: Dzika furia – 11 maja 

The Rock, wielki biały goryl, skrzydlaty wilk i jeszcze większy krokodyl… – brzmi jak niezły odmóżdżacz na koniec tygodnia, także czekam bardzo!


Prawdziwa historia – 11 maja 

Nowy film Romana Polańskiego z Evą Green i Emmanuelle Seigner w rolach głównych. Fabuła filmu polskiego reżysera tak znakomitych filmów, jak „Nóż w wodzie”, „Rzeź” czy „Lokator” opowiada o Delphine – poczytnej parysiej pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.  


120 uderzeń serca – 11 maja 

Wczesne lata 90. Epidemia AIDS zbiera we Francji swoje żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.


Cargo – 18 maja 

W zdziesiątkowanej przez apokalipsie zombie Australii, ugryziony przez własną żonę mężczyzna rusza w podróż aby uratować swoje dziecko, znaleźć mu nowy dom, ale i uratować przed własną, coraz bardziej zmieniającą się naturą. 


Deadpool 2 – 18 maja 

„Po przeżyciu groźnego wypadku podczas serfowania, Wade Wilson stara się spełnić swoje marzenia o sławie jako hodowca buldoga francuskiego, jednocześnie żyjąc w otwartym związku z ukochaną kobietą. Próbuje odzyskać swoją pasję do życia, toczy walki z wojownikami ninja i człowiekiem z metalu. Podróżuje po całym świecie, by odkrywać znaczenie rodziny, przyjaźni i by ubogacić swoje życie seksualne. ” – po prostu czekam! A tak poważenie, to bardzo ciekawi mnie, jak za kamerą poradzi sobie znany z „Atomic Blonde” David Leitch i jak w rolę Cable wcieli się Josh Brolin. O pozostałe aspekty jestem spokojny.


Han Solo. Gwiezdne wojny – historie – 25 maja 

Cytując klasyka – „I have a bad fellings about this”. – tak pisałem o tej produkcji jeszcze na początku tego roku. Teraz, po dwóch zwiastunach, które otrzymaliśmy jestem dużo spokojniejszy. Może nie czekam na film o Hanie Solo tak jak na „Ostatniego Jedi” czy tym bardziej „Przebudzenie mocy„, ale coś czuję, że ten film okaże się dużo lepszy niż wielu się spodziewa. 


Duża ryba i begonia – 25 maja 

Chun żyje w mistycznej krainie zamieszkałej przez magiczne istoty. Gdy kończy szesnaście lat zostaje przeniesiona do świata ludzi, gdzie pod postacią czerwonego delfina musi spędzić siedem dni. Nowa rzeczywistość okazuje sie pełna niebezpieczeństw. Od śmierci ratuje ją młody chłopak, który niestety sam traci życie. Chun za wszelką cenę postanawia przywrócić chłopca do świata żywych.

 

Pozostałe:

The Lodgers. Przeklęci – 4 maja (Irlandia/ reż. Brian O’Malley) trailer
Anon – 4 maja (Niemcy/ reż. Andrew Niccol) trailer
Tully – 11 maja (USA/ REŻ. Jason Reitman) trailer
Zimowi bracia – 18 maja (Dania, Islandia/ REŻ. Hlynur Pálmason) trailer

SERIALE

Zestawienie obejmuje 3 seriali ułożonych w kolejności amerykańskich dat premier!

The Rain –  4 maja

Znany nam świat to już przeszłość. Sześć lat po tym, jak w wyniku epidemii wywołanej morderczym wirusem przenoszonym przez deszcz umiera niemal cała populacja Skandynawii, duńskie rodzeństwo opuszcza bezpieczny bunkier i odkrywa straszliwą prawdę o losach ludzkości. Wkrótce potem brat i siostra dołączają do grupy innych młodych ocalałych. Razem wyruszają w niebezpieczną podróż przez opustoszałą Skandynawię w poszukiwaniu śladów życia. Nie są skrępowani wspólną przeszłością, nie ograniczają ich normy społeczne, więc każdy z nich może być tym, kim chce. W trakcie walki o przetrwanie odkrywają jednak, że nawet w postapokaliptycznym świecie istnieje miłość, zazdrość oraz wiele rozterek okresu dojrzewania, które — jak sądzili — przestały się liczyć wraz z zagładą ludzkości. – oby to było choć w połowie tak dobre jak „Dark„. 


Safe – 10 maja

Nowy serial z aktorem wcielającym się w kultową już rolę Dextera jako głównym bohaterem – tyle mi wystarczy. 


Patrick Melrose  – 12 maja

https://www.youtube.com/watch?v=JQh36eStMqk

Patrick Melrose opowiada o tytułowym bohaterze od czasów jego traumatycznego dzieciństwa do dorosłości, gdzie przesadza z używkami. Fabuła rozgrywa się w latach 60. na południu Francji, w latach 80. w Nowym Jorku oraz w Wielkiej Brytanii po 2000 roku. No i w tytułową rolę wciela się nie kto inny jak Benedict Cumberbatch!

Pozostałe:

Drodzy biali: sezon II – 4 maja (USA/ Netflix) trailer

Dodaj komentarz