New Message zapowiada płytę i prezentuje nowy klip

Już 23 września ukaże się długo oczekiwany debiut zielonogórskiego zespołu New Message pt. „Przestrzenie”, który będzie zawierał 10 utworów. Muzykę, która znajdzie się na krążku wrzucają w kategorię „pop”, ale to trzeba usłyszeć. Są momenty, gdy niektóre partie instrumentalne zdradzają na chwilę ten rodzaj muzyki i przenoszą w nienazwaną stylistykę. W tekstach nie ma rzeczy nierealnych, wymyślonych i nieludzkich. Wszystkie opowiadają o życiu, czasem dosadnie, a czasem delikatnie. Każdy znajdzie w nich kawałek swojej historii.

Pierwszym singlem promującym album był utwór „Kobieta jak ty„, który znalazł się w wielu playlistach radiowych oraz cieszył się dużym zainteresowaniem w mediach

https://www.youtube.com/watch?v=nboe3yf-WXM
Do internetu właśnie trafił nowy teledysk zespołu pt. „Tam i z powrotem„. Zagrała w nim młoda aktorka Basia Ciemięga oraz znany z kabaretu Jurki – Wojtek Kamiński, a scenariuszem i reżyserią zajął się Tomasz Olejarczyk.

New Message powstał w 2013 roku z inicjatywy wokalisty Przemysława Szczotko, gitarzysty kubańskiego pochodzenia Stanisława Żaczka oraz perkusjonalisty Stanisława Zimniewicza. Poznali się w 2002 roku na studiach muzycznych Wydziału Artystycznego w Zielonej Górze. Szczotko i Żaczek przez kilka lat związani byli z zespołem Street of Sound, gdzie byli współtwórcami utworów. Wraz z SoS wystąpili w Konkursie Debiutów Opolskich. W tym czasie Zimniewicz był członkiem zespołu Palisounder. Grupa tworzyła muzykę folkową z domieszką jazzu, muzyki klasycznej i irlandzkiej. W roku 2010 Szczotko wystąpił w finale programu muzycznego „Śpiewaj i walcz” transmitowanego przez TVP2. Żaczek i Zimniewicz zafascynowali muzyką kubańską współtworzyli zespół Latin Jumpers. W styczniu 2013 roku muzycy połączyli swoje siły i kierunki muzyczne pod nazwą New Message. Od tego czasu zaczęła się intensywna praca nad stylistyką, czemu służyło poszukiwanie nowych instrumentów i nowego brzmienia. Obecnie muzyka New Message, to szeroko rozumiany pop z elementami world music. W przeciągu ostatniego roku zespół wiele koncertował w Polsce zdobywając serca fanów. Praca nad albumem owocowała wieloma wydarzeniami. Najważniejszym z nich było zaproszenie do współpracy Bartka Wilka (perkusja), który dołączył na stałe do składu. Do niedawna muzyk udzielał się w zespole Krzysztofa „Jary” Jaryczewskiego – Exces. Największym motorem zespołu stała się przyjaźń, która pomogła połączyć cztery różne światy i spojrzenia na muzykę, czego efektem są znakomite kompozycje oparte na „zdyscyplinowanych” motywach i tematach muzycznych. Wszystko to zawieszone jest w przestrzeni barw i starannie ułożonych partii instrumentalnych.

Tracklista „Przestrzenie”
01. Zegar
02. Bo o tobie
03. Kobieta jak ty
04. Tworzymy ten świat
05. Miałeś być silny
06. Za serce twoje
07. Ameryka
08. Tam i z powrotem
09. Gdy byłaś na chwilę

Album „Przestrzenie” z autografami zespołu można zamówić w przedsprzedaży na stronie wydawcy MJM Music PL: http://www.mjmmusic.pl/przestrzenie,da,186,8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Test AntySPAMowy *