Lubisz czytać dobre powieści?
Chcesz doskonalić swój angielski?
Połącz przyjemne z pożytecznym!

Doskonal swój angielski na oryginalnym tekście wielkiej powieści F. Scotta Fitzgeralda

Long Island w stanie Nowy Jork, lata 20. XX wieku. Era jazzu, prohibicji, gangsterów i mafijnych porachunków. I wielka chęć życia po Wielkiej Wojnie: przyjęcia, alkohol i rozpaczliwe poszukiwanie szczęścia, prowadzące do dramatu.

Jedna z najwybitniejszych powieści amerykańskich autorstwa Francisa Scotta Fitzgeralda to zarazem interesująca lektura i doskonały materiał edukacyjny.

W odróżnieniu od tradycyjnych podręczników, nauka oparta na książce mistrza pióra daje czytelnikowi bezpośredni kontakt z naturalnym językiem.

Co więcej, wciągająca treść powieści sprawia, że każda lekcja jest nową przygodą i przyjemnością.

Podręcznik oparty na oryginalnym tekście powieści (w wersji skróconej) został skonstruowany według przejrzystego schematu:

  • Na marginesach tekstu podano objaśnienia trudniejszych wyrazów.
  • Każdy rozdział jest zakończony krótkim testem sprawdzającym stopień rozumienia tekstu.
  • Zawarty po każdym rozdziale dział O słowach jest poświęcony poszerzeniu słownictwa z danej dziedziny, wyrazom kłopotliwym dla polskich uczniów (np. wyrazom wieloznacznym lub trudnym w użyciu) i słowotwórstwu.
  • W dziale poświęconym gramatyce omówiono wybrane zagadnienie gramatyczne, ilustrowane fragmentem rozdziału.
  • Dla dociekliwych został również opracowany komentarz do wybranych tematów związanych z kulturą i historią.

Różnorodne ćwiczenia pozwolą Czytelnikowi powtórzyć i sprawdzić omówione w podręczniku zagadnienia leksykalne i gramatyczne.  Alfabetyczny wykaz wyrazów objaśnianych na marginesie tekstu znajduje się w słowniczku. Odpowiedzi do wszystkich zadań zamkniętych są podane w kluczu na końcu książki.

Marta Fihel – anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem. Współautorka książek do nauki języka angielskiego i słowników.

Prof. dr hab. Dariusz Jemielniak – wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, pracował jako tłumacz agencyjny i książkowy, współautor kilkunastu podręczników do nauki języka angielskiego, twórca największego polskiego darmowego słownika internetowego ling.pl.

Grzegorz Komerski – absolwent filozofii, tłumacz, współautor książek do nauki języka angielskiego. Prowadzi blog www.komerski.pl, poświęcony historii języków i etymologii.

Jeżeli jesteś gotowa/gotów na wyzwanie, napisz na kontakt@zazyjkultury.pl krótkie uzasadnienie odnośnie zdobycia książki, a Wielki Gatsby z angielskim do recenzji może być Twój.

wielki_gatsby_3d
Wielki Gatsby z angielskim
Francis Scott Fitzgerald
Marta Fihel, Dariusz Jemielniak, Grzegorz Piotr Komerski
Cena: 39,90 zł
PREMIERA 28 sierpnia 2016r.
Język angielski – Poziom B2

Dodaj komentarz