Wspaniale zapowiada się końcówka lata i początek kalendarzowej jesieni w Warszawie! Mieszkańcy stolicy za niewielkie pieniądze będą mogli obcować z muzyką najwyższych lotów. Do Warszawy zawitają artyści z Polski, Europy, Afryki i Azji. Warto skorzystać z okazji nim zaleje nas czwarta fala covidowa i władze znów zablokują ludziom kontakt z żywym artystą.
Oto przewodnik po tym, co w ciągu najbliższych 10 dni odbędzie się w Warszawie.

18.09.2021 r. godz. 21:00
Kino Iluzjon
Retroteka

Koncert zespołu Warszawskie Combo Taneczne. Jan Emil Młynarski (śpiew, bandżola), Piotr Zabrodzki (bandżola, śpiew), Maurycy Idzikowski (trąbka), Sebastian Jastrzębski (gitara), Anna Bojara (piła), Tomasz Duda (saksofon) oraz Wojciech Traczyk (kontrabas) zagrają m.in. ostatnie wielkie przeboje II Rzeczpospolitej, przy których bawili się Polacy w sezonie 1938/39. Być może w tym zbiorze znajdzie się także zamieszczony poniżej utwór „Najpierw wódeczka” zaśpiewany po raz pierwszy przez Tadeusza Faliszewskiego.
Przed koncertem wyświetlane będą dwa przedwojenne filmy („Złota maska” i „Trzy serca”), które powstały na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza).
Bilety: 40zł
Strona wydarzenia: TUTAJ

19.09.2021 r. godz. 19:00
Teatr Dramatyczny
Festival Skrzyżowanie Kultur

W tym roku kultowy warszawski festiwal prezentujący muzykę świata ograniczony został do jednego dnia i przeniesiony w gościnne progi Teatru Dramatycznego. Swoją drogą, ciekawe kto dziś pamięta takie koncerty w ramach FSK, które odbywały się w… Sali Kongresowej. Z wejściówkami za 35zł! W Kongresowej wystąpili tak m.in. Youssou N’Dour czy Femi Kuti.
W tym roku gwiazdami imprezy będą Marokanka Oum oraz Gwinejczyk Moh! Kouyaté, o których pisaliśmy też TUTAJ.
Poniżej jeden z przebojów Oum, utwór „Whowa”.
Bilety: 50zł (przedsprzedaż do 12.09) / 60zł
Strona wydarzenia: TUTAJ

23.09-26.09.2021 r.
Namiot przed PKiN
Festiwal Muzyka Świata

Dość niespodziewanie, bez szumnych zapowiedzi, Agencja MILO Art zorganizowała przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury kilkudniowy festiwal muzyki world w terminie, którzy z reguły przypadał FSK.
Pośród wykonawców znaleźli się przedstawiciele Polski (Milo Kurtis), Europy (Emir Kusturica z zespołem), Azji (Huun-Huur Tu), Afryki (Asmaa Hamzaoui z zespołem) oraz Ameryki Północnej (Dave Douglas).
Zapowiada się nie lada święto dla fanów etnicznych brzmień.
Poniżej Marokanka Asmaa Hamzaoui i Bnat Timbouktou w utworze „Sandia”.
Bilety: od 69zł
Strona wydarzenia: TUTAJ

24.09.2021 r. godz. 18:00
Muzeum Azji i Pacyfiku
„Bursztynowy Jedwab”

Koncert Marii Pomianowskiej i wirtuozki gry na chińskiej cytrze Zheng Yu Mingjie, będący spotkaniem dwóch odległych kultur świata. Jak ładnie zapowiedziano na stronie wydarzenia, będzie to „podróż wyobraźni, w której na dalekim Jedwabnym Szlaku 800 lat temu spotykają się wędrujący muzycy z Chin z polskimi trubadurami”.
Poniżej wspólne nagranie obu artystek zatytułowane „Qian Lei”, czyli „Duża ryba”.
Bilety: 35/30zł
Strona wydarzenia: TUTAJ

Dodaj komentarz