W ostatni weekend września
Łódź rozbłyśnie tysiącem świateł i barw!

Znamy już datę dziewiątej edycji Light.Move.Festival. Najbardziej kolorowy festiwal w Polsce zaczaruje śródmieście Łodzi w ostatni weekend września, czyli w dniach 27-29.09.2019. Zapowiada się intrygująca edycja pełna niespodzianek. Łódź znów ma szansę stać się celem weekendowych wyjazdów setek turystów z całej Polski i regionu. Ubiegłoroczny festiwal odwiedziło około 700 000 osób, a uczestnicy mogli zwiedzać instalacje i mappingi na 15 kilometrowej trasie.

Światło w przestrzeni

Tematem przewodnim najbliższej edycji jest PRZESTRZEŃ.
Light.Move.Festival. pragnie jeszcze mocniej wtargnąć w tkankę miejską i pokazać, jak mocny wpływ na człowieka ma miejsce, w którym funkcjonuje. Twórcy festiwalowych instalacji i mappingów w swoich pracach odniosą się do miejsca ich prezentacji, które stanie się nie tylko tłem dla dzieła sztuki, ale też jego integralną częścią.

Przestrzeń tworzy nieskończone możliwości kreacji artystycznej. W przestrzeni istniejemy, ale też przestrzeń pozwala nam poznawać świat. Może również stać się fantastyczną inspiracją dla naszych działań. Artyści festiwalowi odmienią przekazane im do pracy twórczej miejsca, scalając światłem swoje myśli z otoczeniem. Zaczarują miasto, kolorując je pięknymi barwami. – mówi Beata Konieczniak, Kreator Light.Move.Festival.

Jesteśmy niezwykle dumni ze zmian jakie zachodzą w infrastrukturze Łodzi – mówi Krzysztof Piątkowski, Prezydent Łodzi. – Dlatego tak duże znaczenie ma dla miasta festiwal, którego marka przyciąga potężną liczbę turystów. Podczas weekendu z LMF łódzkie kamienice oczarują gości swoim pięknym detalem architektonicznym, a instalacje artystyczne zmienią miasto w uliczną galerię sztuki.

Świetlne świętowanie

Light.Move.Festival. jest największym festiwalem światła w Polsce i jednym z największych w Europie. LMF to wyjątkowe wydarzenie, które integruje mieszkańców i uatrakcyjnia wspólne spędzanie czasu w mieście, budując radosną atmosferę. Program festiwalowy wypełniony jest najróżniejszymi atrakcjami – iluminacjami na budynkach, mappingami 2D/3D czy instalacjami świetlnymi. Na festiwalu nie brakuje również wystaw, happeningów, przystanków muzycznych oraz innych wydarzeń towarzyszących.

Więcej informacji o LMF 2019:

Więcej informacji dotyczących LMF 2019 można znaleźć na stronie internetowej organizatora, Fundacji Lux Pro Monumentis: www.lmf.com.pl oraz na profilach: Facebook oraz Instagram fundacji Lux Pro Monumentis. Partnerem Głównym Festiwalu jest Miasto Łódź.

Odmień z nami obraz współczesnego świata! Przyjedź do Łodzi w ostatni weekend września!

Dodaj komentarz