Jacek Piekara gościem Manufaktury

Lubiany pisarz science-fiction, dziennikarz czasopism o grach komputerowych, a także redaktor naczelny magazynu „Fantasy” – Jacek Piekara będzie w czwartek (19.11) o godz. 18.00 gościem salonu Empik w Manufakturze. Autor promuje ostatnio wydaną książkę: „Ja, Inkwizytor. Kościany galeon”. To najdłuższa i najbardziej mroczna z opowieści w tak zwanym Cyklu Inkwizytorskim.

Jacek_Piekara_EMPIKJacek Piekara to barwna postać świata polskiej literatury sf. Oto jak oceniają go czytelnicy – „Prowokujący. Zaskakujący. Potrafi rozbawić, zbulwersować, dotknąć do żywego. Wymyka się oczekiwaniom i nie daje zaszufladkować”. Spotkanie autorskie w salonie Empik Manufaktury będzie poświęcone jego najnowszej powieści. Dlaczego jest to najważniejszy tom całego wieloksięgu?
Bohater Cyklu Inkwizytorskiego, Mordimer Madderdin, to druga co do popularności (oczywiście po wiedźminie Geralcie z Rivii) postać krajowej literatury Fantasy. Przemierza osadzony w realiach alternatywnej renesansowej Europy świat, gdzie rząd dusz trzyma Święte Oficjum i bezwzględni inkwizytorzy. Śledztwa, które prowadzi są nie tylko popisem pomysłowości i erudycji autora, ale zawsze pozostawiają czytelnika w zadumie nad kondycją natury ludzkiej. Tym razem inkwizytor Mordimer Madderdin zostaje nakłoniony, by w poszukiwaniu zaginionego bogacza wyruszyć w daleki rejs na północ od Szkocji.
Nieoczekiwanie w czasie tej podróży zdarzą się gorsze wypadki niż sztorm, atak piratów czy napaść morskich potworów. Na horyzoncie zjawi się coś, co zagraża życiu i duszy każdego chrześcijanina… Mordimer uważa się za człowieka gorliwej wiary i gorącego serca, oraz Sługę Bożego, Młot na czarownice i Miecz w rękach Aniołów. Jest człowiekiem inteligentnym, sprytnym, ostrożnym, wytrzymałym i sumiennie wykonującym swoje obowiązki – lecz skromnym. Świetnie walczy mieczem. Ponad wszystko próbuje odkryć prawdę o otaczającym go świecie. Często folguje przyziemnym żądzom, nie stroni od uciech cielesnych i mocnych trunków. „Kościany galeon” łączy losy Mordimera z czasów nauki w Akademii Inkwizytorium z późniejszymi przygodami w życiu dorosłym. Właśnie dlatego uznawany jest przez autora i wydawców za najważniejszą książkę cyklu.

Zapraszamy!!

Dodaj komentarz