Karolina Kozioł jest niezwykle aktywną zawodowo autorką, która czynnie działa jako aktywistka stowarzyszenia na rzecz praw człowieka.

Karolina Kozioł jest autorką, którą z pewnością warto poznać.  Od września 2016 roku mieszka w Londynie, gdzie podjęła studia magisterskie na Uczelni Artystycznej na kierunku telewizyjno-filmowym z językiem francuskim. Wraz z rozpoczęciem studiów autorka zaczęła współpracować z brytyjską telewizją — Channel 4.

Przed przeprowadzką do Londynu autorka zdołała Ukończyć Uniwersytet Walijski w Aberystwyth na kierunku filmowo-teatralnym, a w trakcie studiów otrzymać stypendium na Uniwersytecie w Stanach Zjednoczonych, w stanie Ohio, dzięki któremu właśnie w Ohio otworzyła Dream Cathedra Film Studio.

Nawiązanie kontaktu z brytyjską telewizją to tylko jedno z dokonań autorki, ponieważ Karolina Kozioł — producentka, reżyserka jest także aktywistką stowarzyszenia na rzecz praw człowieka oraz aktywną członkinią UNICEF. Warto także podkreślić, że od kilku lat Karolina Kozioł kręci filmy dokumentalne m.in. o życiu w Wielkiej Brytanii, Indiach, Francji, a ostatnio Brazylii.

poszukiwacz marzeń„Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii”  to połączenie reportażu z brazylijskich slumsów z motywacją i zachętą do tego by żyć.

Dzięki lekturze, Karolina Kozioł umożliwia czytelnikom podróż do brazylijskich faveli. W prawdziwym życiu podróż ta mogłaby okazać się niezwykle niebezpieczna, ponieważ nazywane dzielnicami nędzy brazylijskie favele to najbardziej niebezpieczne miejsca na świecie.

Reportaż ukaże nam prawdę na temat tego naznaczonego ludzkimi dramatami miejsca. Na relacjonowaną wyprawę wyruszyło pięć osób. Tę niezwykłą grupę 22 latków napędzała pasja, dzikość i wolność, niestety tylko dwie zdołały wytrwać do końca. Odwiedziny brazylijskich faveli to niebezpieczne wyzwanie, które warto podjąć, by zrozumieć, że mieszkańcy slumsów także miewają marzenia.

Do lektury książki z pewnością zachęcają słowa autorki:

Jeżeli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz również tego dokonać. Goniąc za marzeniami w brazylijskich slumsach, odkryła, że  istnieje jedyny sposób by ocalić swoje marzenia…

PATRONAT NAD KSIĄŻKĄ OBJĘLI: Zażyj Kultury, Kuźnia Literacka, Autorzy365, Bookendorfina, Wielbicielka Książek,

Dodaj komentarz