kolaz_everytap_fot.AnnaPachucka

Zwiedzaj NARRACJE z Everytap!

Instytut Kultury Miejskiej razem z Everytap zapraszają 20 i 21 listopada na NARRACJE do Nowego Portu. Ruszając na festiwalowy szlak zaopatrz się w bezpłatną aplikację Everytap, dzięki której otrzymasz punkty za odwiedzenie określonych lokalizacji. W dziesięciu miejscach na trasie NARRACJI ukryjemy beacony, czyli nadajniki, które przy włączonym bluetooth w smartphonie, wyślą powiadomienie – informację o instalacji oraz nabiją punkty za pojawienie się w jej pobliżu. W Klubie Festiwalowym wymienimy je na atrakcyjne nagrody – festiwalowe torby NARRACJI, grafiki Magdy Danaj przedstawiające gdańskie dzielnice i gadżety Everytap.

NARRACJE to festiwal sztuki w przestrzeni publicznej, który od 2009 roku przez artystyczne instalacje i interwencje ożywia kolejne dzielnice Gdańska. Podczas tegorocznej, siódmej edycji kuratorka Anna Smolak, proponuje odkrycie Nowego Portu. Zaproszeni przez kuratorkę artyści przygotowali 22 instalacje w parku, nad kanałem Martwej Wisły, podwórkach, zaułkach, bramach i nieczynnych lokalach dzielnicy.

Idąc festiwalowym szlakiem – z przewodnikami czy samodzielnie – w dziesięciu miejscach można będzie trafić na dodatkowe informacje od aplikacji Everytap i IKM. Wystarczy wcześniej pobrać ją na swój smartphone oraz, idąc w trasę, włączyć bluetooth. Beacony rozmieszczone w kilku miejscach automatycznie wyślą powiadomienia i nabiją punkty uczestnikom zabawy. Za zdobycie min. 8 z 10 lokalizacji można będzie otrzymać nagrody w Klubie Festiwalowym, który od godz. 17.00 do 2.00 będzie działał w dawnym dworcu promowym Polskiej Żeglugi Bałtyckiej przy ul. Przemysłowej 1. Odbiór nagród od godz. 19.30.

Na Twitterze Instytutu Kultury Miejskiej @IKM_Gdansk będziemy podpowiadać miejsca, w których można otrzymać punkty. Podpowiedzi do punktów znajdą się też na stronie: www.narracje.eu/mapa-wydarzen/.

Więcej informacji: www.facebook.com/NarracjeGdansk

http://www.narracje.eu/. Dołącz do wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/NarracjePrzemytnicy.

Ściągnij aplikację, by zdobyć nagrody festiwalowe: www.everytap.com

Artyści Festiwalu NARRACJE: Klara Hobza, Olga Jitlina i Alejandro Ramirez, Lisa Torell, Jon Irigoyen, Anu Vahtra, Flo Kasearu, Daniel Knorr, Monika Drożyńska, Hans Rosenström, Łukasz Jastrubczak, Andris Eglitis, Odnawianko, Katarzyna Blajchert, Aleksandra Ciapka, Olga Kowalska i Xawery Wolski, Adrian „Lipskee” Lipiński, Patrycja Orzechowska, Pomme de Terre, Małgorzata Wesołowska i Gabriela Warzycka-Tutak, Anna Wesołowska-Owczarska, Maja Zaleska, Zosia Martin i Michał Szymończyk. Biogramy artystów http://narracje.eu/narracje-7/artysci/.

narracje7_grafika2

Festiwal NARRACJE – Instalacje i Interwencje w Przestrzeni Publicznej „Przemytnicy”, Gdańsk Nowy – Port, 20 – 21 listopada 2015

Kuratorka: Anna Smolak

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej, współorganizator: Gdańska Galeria Miejska

Partnerzy: Everytap, Port Gdańsk, CSW Łaźnia, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

Patroni medialni: TVP Kultura, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, TOK FM, Aktivist, Art&Business, Magazyn Szum, Notes na 6 Tygodni, F5 – Magazyn o Trendach, Magazyn Purpose, Eskaem.pl, Trójmiasto.pl

Projekt dofinansowany z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Festiwal Narracje jest partnerem międzynarodowego programu Baltic Light Chain budującego sieć współpracy między festiwalami sztuk wizualnych czterech krajów bałtyckich: Polski, Litwy, Łotwy i Estonii: http://www.lightchain.org/. Projekt finansowany jest z programu Komisji Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

Dodaj komentarz