Będzie gorzej.

Książka ta długo czekała na przeczytanie. Chyba odstraszały mnie jej rozmiary. Dlaczego ją więc kupiłam?
Z dość prozaicznych powodów- tytuł i okładka przypadły mi do gustu. Książka opowiada o grupie młodych ludzi mieszkających w Czechosłowacji.
Narratorem jest Olin, dzieciak, który został wyrzucony ze szkoły z internatem. Znienawidzony ojciec zmusza go do ukończenia szkoły w rodzinnym mieście i podjęcia pracy. Olinek buntuje się, ucieka z domu, a czas spędza najchętniej w pobliskim barze w towarzystwie kumpli kryminalistów. Władza walczy z młodzieżą będącą pasożytami społecznymi, a co robi Olin? Zalicza pobyty w szpitalach (także psychiatrycznych), więzieniach, bierze udział w bójkach, ćpa i oczywiście pije ogromne ilości alkoholu.
Podobnie jak jego znajomi nie godzi się z otaczającą go rzeczywistością, nie chce być taki jak jego rodzice, jednak robi niewiele by cokolwiek zmienić.

Żyje z dnia na dzień od libacji do libacji.

Książka jest do bólu prawdziwa, wulgarna i brudna. Podobała mi się, a główny bohater pomimo pijaństwa przypadł mi do gustu.
Może dlatego, że czytał książki i od czasu do czasu miał głębsze przemyślenia. Pelca nie polecam osobom wrażliwym z obawy, że nie przebrną nawet przez pierwsze strony.
http://naderinteresujace.blogspot.com/

bedzie-gorzje-jan-pelc-recenzja-ksiazki

 

Dodaj komentarz