Lubicie instrucellosmenty smyczkowe, muzykę, która się z nich wydobywa?
Koncert muzyki poważnej?
Może by tak się jednak wyłamać i usłyszeć Largo wiolonczelowe
w innym wydaniu?

2Cellos to słoweńsko-chorwacki duet, charakteryzujący się tym, że jego członkowie: Stjepen Hauseri Luka Sulic grają covery instrumentalne, głównie piosenek pop i rock na wiolonczelach.

Wyszkoleni muzycy poznali się, gdy jeszcze byli nastolatkami, którzy mocno rywalizowali w różnychmuzycznych konkursach.
Hauser urodzony w chorwackim mieście Paula 1986 r. Sulic rok później w Mariborze.
Studiował w klasie wiolonczeli w Zagrzebiu i Wiedniu, później rozszerzał swoja edukację w Royal Northern Collage of  Music w Manchesterze, gdzie właśnie poznał Hausera. Tych dwóch niezwykle uzdolnionych bałkańskich chłopaków postawiło wszystko na jedna kartę i wyłamali się z muzyką graną na wiolonczelach.W jednym z wywiadów, jaki czytałam z ich udziałem, chłopaki mówili, że wcześniej grali w kościołach „Bacha dla babć”.

Duet uzyskał największa sławę ukazując w sieci swój cover kawałka ” Smooth Criminal”, który stał się hitem Youtube i w ciągu dwóch tygodni uzyskał wynik 3 milionów wyświetleń, a ponad 10 milionów w ogóle. Wynik imponujący, ale nic dziwnego, bo muzyka robi wrażenie.
Pewnie znajdą się też tacy, którym muzyka i wykorzystanie do niej wiolonczeli nie przypadnie do gustu, lecz Stjepen i Luka  mówią”nie wyrządzamy wiolonczeli żadnej krzywdy” a ludzie, którzy krytykują zawsze byli, są i będą. Posłuchajcie i sami oceńcie.

Ikona wpisu pochodzi ze strony:http://www.2cellos.com/news/

Dodaj komentarz