decoration-314825_1280 (2)

A może znajdziecie jakieś inspiracje na prezent świąteczny?


TYTUŁ: Greccy herosi według Percy’ego Jacksona

AUTOR: Rick Riordan

rick-riordan-greccy-herosi-wedlug-percyego-jacksona-percy-jacksons-greek-heroes-cover-okladka

GATUNEK: Dla młodzieży

WYDAWNICTWO: Galeria Książki

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 2.12.2015

Greccy herosi według Percy’ego Jacksona to zdecydowanie książka dla fanów Greckiej mitologii. Po tym krótkim opisie mam przeczucie, że znajdziecie tam historie znane jednak opowiedziane w wyjątkowy sposób.

 

„Kto uciął głowę Meduzie? Kogo wychowała niedźwiedzica? Kto ujarzmił Pegaza? Wie to doskonale każdy heros, a Percy Jackson opowie wam o bohaterskich czynach Perseusza, Atalanty, Bellerofonta i wielu innych greckich bohaterów.
Ten zbiór opowieści w zabawnym, swobodnym stylu, do jakiego Percy przyzwyczaił już czytelników.”

 


TYTUŁ: Rywalki. Królowa i faworytka

AUTOR: Kiera Case

kiera-cass-rywalki-krolowa-i-faworytka-cover-okladka

GATUNEK: Dla młodzieży

WYDAWNICTWO: Jaguar

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 2.12.2015

„Dwa opowiadania, osadzone w urzekającym świecie „Rywalek”, niezwykle popularnej powieści Kiery Cass.
„Królowa i Faworytka” ukazują nieznane wydarzenia z życia dwóch ulubionych przez czytelniczki bohaterek „Rywalek”. Zanim zaczęła się opowieść o Americe Singer, inna dziewczyna przyjechała do pałacu, by rywalizować o rękę innego księcia. W „Królowej” możemy śledzić losy przyszłej matki księcia Maxona, Amberly, podczas eliminacji, dzięki którym została ukochaną przez wszystkich królową. Marlee Tames przybyła do pałacu, by zdobyć serce księcia Maxona – ale jej własne serce miało inne plany.
„Faworytka” pokazuje sceny ze wspólnego życia Marlee i Cartera, od pamiętnej nocy, gdy ich sekret wyszedł na jaw, aż po wydarzenia z finału „Jedynej”.”

 


TYTUŁ: Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy

AUTOR: Tadeusz Płużański

tadeusz-pluzanski-rotmistrz-pilecki-i-jego-oprawcy-cover-okladka

GATUNEK: Biografie

WYDAWNICTWO: Fronda

DATA POLSKIEJ PREMIERY:  2.12.2015

„”Rotmistrz Witold Pilecki był dowódcą mojego ojca Tadeusza Płużańskiego. Razem konspirowali, w tym samym więzieniu znosili tortury komunistycznych oprawców. Ojca wypuszczono po 9 latach (73 dni przesiedział w celi śmierci), do końca swoich dni nazywał dowódcę „świętym polskiego patriotyzmu”. Rotmistrz nigdy się nie poddał, nie dał się złamać w ubeckim śledztwie, pozostał niezłomny”.
Taduesz Płużański
Książka odpowiada na wiele pytań dotyczących śledztwa i procesu:
Kto torturował rotmistrza w mokotowskim więzieniu?
Czy w momencie wyprowadzania na egzekucję, 25 maja 1948 r. , więzień jeszcze żył, czy kat Piotr Śmietański strzałem w tył głowy uśmiercił trupa?
Dlaczego Pilecki podjął grę z szefem wszystkich ubeków Józefem Różańskim?
Jakie były dalsze losy brutalnych funkcjonariuszy aparatu przymusu?
Jak potoczyły się kariery morderców sądowych?
Jak rotmistrz traktował współpracowników?
Kiedy po latach upokorzeń dzieci Witolda będą mogły zapalić lampkę na grobie taty?
Życie rotmistrza Witolda Pileckiego to gotowy scenariusz na dawno oczekiwany film sensacyjny. Może tą książką zainteresuje się Hollywood?”

 


TYTUŁ: Tworzenie niezapomnianych postaci

AUTOR: Linda Seger

linda-seger-tworzenie-niezapomnianych-postaci-creating-unforgettable-characters-cover-okladka

GATUNEK: Sztuka

WYDAWNICTWO: Filmowe

DATA POLSKIEJ PREMIERY:  4.12.2015


Linda Seger napisała praktyczny podręcznik, jak stworzyć wiarygodnego bohatera fikcyjnego w filmie, serialu telewizyjnym, reklamie czy powieści. Sukces filmu czy powieści w dużej mierze zależy od postaci fikcyjnych – czy będą z krwi i kości czy też pozostaną papierowe i bez życia. 
Linda Seger, jedna z najważniejszych współczesnych konsultantów scenariuszy, wskazuje autorom, jak stworzyć bohatera fikcyjnego, który zapadnie w pamięć widza czy czytelnika. Od etapu dokumentacji po psychologiczną kreację bohatera.”

 


TYTUŁ: Sztuka uważności. Uspokajające i odprężające kolorowanie dla dorosłych

AUTOR: Opracowanie zbiorowe

sztuka-uwaznosci-uspokajajace-i-odprezajace-kolorowanie-dla-doroslych-cover-okladka

GATUNEK: Poradniki

WYDAWNICTWO: Amber

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 1.12.2015

„Kolorowanie dla dorosłych uspokaja nerwy…

Uważność uspokaja życie…

W zgiełku i pospiechu codziennego życia zapomnieliśmy o niezwykłej wartości skupienia się na tu i teraz. „Uspokajające kolorowanie” przypomni ci o niej i pomoże cieszyć się chwilą obecną, gdy będziesz dodawał kolor po kolorze do pięknych rysunków i wzorów w tej książce.”

 


TYTUŁ: Cuda nasze powszednie

AUTOR: Dorota Łosiewicz dorota-losiewicz-cuda-nasze-powszednie-cover-okladka

GATUNEK: Literatura faktu

WYDAWNICTWO: The Facto

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 9.12.2015

„Cuda zdarzają się każdego dnia. Nie mają co do tego wątpliwości bohaterowie tej książki, którzy z radością dzielą się tym, co ich spotkało, a co teoretycznie jest niemożliwe. Nagłe uwolnienia z nałogów, poczęcia, do których miało nigdy nie dojść, niespodziewane uzdrowienia czy normalne życie, mimo, że lekarze zapowiadali wegetację. I wreszcie nieoczekiwane spotkania, które zmieniają życie. By to zrozumieć potrzeba jednego: wiary.”

 


TYTUŁ: Spalić wiedźmę

AUTOR: Magdalena Kubasiewicz

magdalena-kubasiewicz-spalic-wiedzme-cover-okladka (1)

GATUNEK: Fantastyka

WYDAWNICTWO: Genius Creations

 DATA POLSKIEJ PREMIERY: 15.12.2015

”Pochodzenie Saniki, królewskiej wiedźmy, jest zagadką. Nikt nie wie, skąd pochodzi ani kto był jej mentorem. Otaczająca bohaterkę aura tajemniczości nie przeszkodziła jej w zostaniu najpotężniejszą kobietą w królestwie Polanii – to ona chroni władcę i biada każdemu, kto spróbuje zagrozić monarsze. Jednak nawet moce wiedźmy mogą okazać się niewystarczające w starciu z przeciwnikiem, który jest o krok od zdobycia i zniszczenia stolicy królestwa. Sanika będzie musiała stawić czoła wrogowi, za którym stoi pradawna, niezwykle potężna magia. A nie będzie to walka łatwa nawet dla doświadczonej użytkowniczki magii.”

 


TYTUŁ: Koniec defilady. Czas zmian

AUTOR: Ford Madox Ford

ford-madox-ford-koniec-defilady-czas-zmian-parades-end-no-more-parades-cover-okladka

GATUNEK: Powieść

WYDAWNICTWO: Replika

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 1.12.2015

„Saga o dżentelmenie w najlepszym angielskim stylu.

Uporządkowane i spokojne życie Christophera Tietjensa, brytyjskiego arystokraty z zasadami, dobiegło końca. Zdrada, jakiej dopuściła się żona dżentelmena, Sylvia, oraz wybuch I wojny światowej stawiają Christophera w obliczu ważnych decyzji.

Bohater wraca na front Wielkiej Wojny, by walczyć o lepszy świat. Czy na wojennych zgliszczach można odbudować rzeczywistość opartą na takich wartościach jak honor, przyjaźń i wierność?
Koniec defilady to mistrzowsko nakreślone postacie oraz frapująco przedstawione mechanizmy wojny. Dzieło Forda Madoxa Forda zaliczane jest do najważniejszych tytułów literatury brytyjskiej.

Na podstawie całego cyklu Koniec defilady powstał pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy, popularny serial telewizyjny produkcji BBC z Benedictem Cumberbatchem w roli Christophera Tietjensa.”

A.

Dodaj komentarz