Light.Move.Festival. 2018 – wiemy już, kiedy wziąć urlop i zarezerwować hotel!

znamy_date_LMF2018Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła – największy festiwal światła w Polsce – a z nim Fundacja Lux Pro Monumentis po raz kolejny stworzy z Łodzi najbardziej rozświetlone i kolorowe miasto w Polsce. Festiwal wystartuje pod koniec lata, już 28 września i potrwa do 30 września.

Light.Move.Festival. 2018 swoją tematyką nawiązywać będzie do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez odwołanie do takich motywów jak: wolność, niezależność, odwaga, siła, przyszłość. Program artystyczny skupiać się ma na wspomnieniach, melodiach, słowach i obrazach tworzących historię uzyskania niepodległości Polski.

„Chcemy z radością i optymizmem stać się częścią obchodów Stulecia, pokazać jakim doskonałym tłem i środkiem przekazu są sztuki wizualne. Sztuka to wolność – chcemy ją z uśmiechem na twarzy świętować. Tegoroczne obchody to ogromne wyzwanie dla artystów i dla nas, tworzących program festiwalu. Prace festiwalowe wybrane zostaną w drodze otwartego konkursu, który ogłosimy na początku lutego”  – mówi Beata Konieczniak, Kreator LMF.

„Festiwal światła po raz kolejny pokaże potencjał zmieniającej się Łodzi oraz zaprezentuje miasto w niecodziennym wydaniu. Mamy nadzieję, że wrześniowa data zapewni nam ogrom gości zarówno z Łodzi, jak i z całej Polski i zagranicy” – dodaje Krzysztof Piątkowski, Wiceprezydent Łodzi.

Light.Move.Festival. jest największym festiwalem światła w Polsce i jednym z największych w Europie. W poprzednim roku świetlne atrakcje podziwiało ponad 700 000 uczestników, a wśród artystów znalazły się grupy artystyczne z całej Europy. Trasa festiwalu liczyła 15 km! Znalazło się w niej blisko 100 punktów najróżniejszych atrakcji, takich jak artystyczne iluminacje na budynkach, mappingi 2D/3D, rzeźby świetlne, widowiska  audiowizualne, koncerty oraz wystawy.

Dodaj komentarz