Przedstawiamy klip lubelskiego trio Na Tak do utworu „To czego nie ma”. Inspiracją do teledysku były bajki o bardzo pierwotnym przekazie czyli narodziny, życie i śmierć.
Kompozycja jest kolejną zapowiedzią trzeciej płyty Na Tak, która ukaże się wiosną tego roku.

 

Muzyka Na Tak stylistycznie nawiązuje do nurtu new wave, choć jest to spore uproszczenie, bo słuchacz znajdzie tu odwołania także do innych stylów, takich jak: pop, alternatywny rock, muzyka klubowa, krautrock, jazz, a nawet muzyka dancingowa. Chwilami brzmią jak Orbital w „Funny Break”, innym razem jak połowa zespołu Madness na wiejskiej zabawie. Wychodzenie poza ramy wynika z tego, że styl muzyczny jest tu tylko narzędziem do wyrażania treści. Te zaś traktują o naturze współczesnego człowieka chciwego, pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system. Na Tak to trójka artystów bawiących się formą i treścią.

Wydali dwa albumy: „Na Raz” (2012) i „13” (2013) (płyta zajęła piąte miejsce w rocznym podsumowaniu portalu gazeta.pl).

Zajmują się również twórczością wideo i wideo performace. Obecnie Na Tak działa w podlubelskiej Bychawce. Artyści są twórcami, producentami i wydawcami swojej muzyki. Członkowie Na Tak to muzycy doświadczeni na wielu scenach. Od czterech lat grywają regularnie w całym kraju. Mają świetne przyjęcie na żywo. Koncerty są energetyczne, a skrupulatnie dopracowane brzmienie łączące elektronikę z żywymi instrumentami (gitara, saksofon, bas) intryguje. W tym roku grupa miała zaszczyt zagrać wspólne koncerty z tak uznanymi polskimi wykonawcami jak: 1984 (Warszawa), Closterkeller (Rzeszów), Bartosz Słatyński (Sandomierz). Na Tak zakwalifikowali się także do półfinału tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych, po zwycięstwie w warszawskich eliminacjach, które odbyły się w klubie Fugazi.

Dodaj komentarz