Czasem należy zrobić krok w tył, aby móc ruszyć naprzód.

DSC_0562„Istnieją na świecie dwa rodzaje ludzi: ci, którzy najpierw myślą i ci, którzy od razu coś robią. Zawsze wolałam najpierw pomyśleć. Przeliczyć. Zaplanować. Zmieniło się to, gdy poznałam Drew Evansa. Był tak nachalny. Tak pewny siebie – i mnie.

Jednak nie wszystkie romanse mają szczęśliwe zakończenia. Myślałyście, że pogalopujemy z Drew w kierunku zachodzącego słońca? Witajcie w klubie. Teraz muszę podjąć decyzję życia. Drew swoją już podjął – właściwie starał się ją podjąć za nas oboje. Ale przecież wiecie, że to nie w moim stylu. Zatem wróciłam do Greenville. Sama. No, tak jakby…

Zdałam sobie sprawę, że trudno pozbyć się starych przyzwyczajeń i czasami trzeba się cofnąć do samego początku, by móc ruszyć z miejsca.

Akcja „Zakręconych” dzieje się dwa lata po wydarzeniach opisanych w „Zaplątanych”, a historię opowiada Kate.”

Źródło opisu 

Zakochując się wierzymy, że nasza miłość jest wieczna. Pragniemy żyć długo i szczęśliwie tak jak uczyły nas tego bajki w dzieciństwie. Niestety nikt nie uprzedzał, że kiedy skończy się bajka zaczynie się prawdziwe życie. Nic nie trwa wiecznie, a życie potrafi być naprawdę okrutne. Zdarza się, że księżniczka się odkocha, a książę zwyczajnie znudzi.  Przerażająca perspektywa przyszłości, prawda?

Miłość nigdy nie jest prosta.

Zwłaszcza dla osób takich jak Evans. Urzekających kobieciarzy, którzy od życia dostają wszystko, czego tylko zapragną – czasem naprawdę niewiele się nad tym zastanawiając. Do tego jeszcze Kate, ambitna bizneswoman będąca w środku ciągle małą dziewczynką. Ta para to dwójka młodych ludzi, którym z pozoru nie brakuje niczego, a mimo to popełniają największy błąd swojego życia. Drew i Kate na własnej skórze przekonają się, jak ciężko jest wytrwać w miłości.

Kiedy nasza bohaterka w najważniejszym i jednocześnie najgorszym momencie swojego życia zostaje sama, postanawia zrobić najmądrzejszą rzecz, jaką może zrobić kobieta w jej sytuacji. Wykonuje krok w tył, aby w końcu móc ruszyć naprzód. Zapewne wielu osobą wydaje się to absurdalnym rozwiązaniem, ale wbrew pozorom nie będziemy szczęśliwi z kimś innym, kiedy najpierw nie będziemy szczęśliwi z sami ze sobą. Czasami po prostu nie zdajemy sobie sprawy, jakie to ważne.

DSC_0566

Czytając Zaplątanych, mieliśmy przyjemność posłuchać historii z perspektywy mężczyzny zdającego sobie sprawę, że jest słuchany. Była to wspaniała opowieść. Pełna charyzmatycznej osobowości i wyśmienitego humoru. Jednak, kiedy poznajemy tylko jedną stronę, odczuwamy pewien niedosyt. Pani Chase też chyba tak pomyślała i dlatego w zakręconych możemy posłuchać wszystkiego z perspektywy Kate. Wspaniały w tym wszystkim jest fakt, że możemy dokładnie zrozumieć, co znajduje się w głowach obydwojga naszych bohaterów, a jednocześnie poznać ich z perspektywy kogoś innego.

Rozwiązanie to niestety ma również swoją wadę. Książka opowiadana przez Drew była napisana w zabawny sposób. Powstało z tego coś na kształt szalonej komedii romantycznej. Niestety perspektywa Kate zmieniła wszystko w jeden wielki melodramat. Bardzo typowy dla kobiet. Ale nawet ten maleńki minusik możemy obrócić w plus. Emma Chase w ten sposób pokazuje nam, jak bardzo kobiety różnią się od mężczyzn. To kolejna rzecz, którą każdy z pozoru wie, ale nie do końca to przyswaja.

Zakręceni to bez wątpienia szalona opowieść o trudnej miłości. Naprawdę zupełnie zakręcona. Uświadomi wam, że mało kto nie zdaje sobie nawet sprawy, jak jedno małe niedopowiedzenie potrafi zrujnować życie.

Przeczytajcie i sami wyciągnijcie wnioski, ponieważ warto. Gorąco polecam.

 

Zapraszam Was również gorąco do przeczytania recenzji Zaplątanych na zazyjkultury.pl. Jest to pierwsza część tej serii.

A.

Zakręceni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Test AntySPAMowy *