Święta Bożego Narodzenia, to nie tylko część polskiej tradycji, ale też najbardziej rodzinny czas. Podczas tych dni unosi się zapach choinki i pierników, a w tle słychać najpiękniejsze kolędy. Właśnie taką, wyjątkową atmosferę, oddadzą świąteczne koncerty „Wigilia po polsku”, które rozpoczną się już 20 grudnia w Domu Literatury w Warszawie.

Tradycją polskiego domu podczas Świąt Bożego Narodzenia są spotkania bliskich przy wspólnym stole, spożywanie wigilijnych potraw, muzykowanie i śpiewanie kolęd. Cyklem koncertów „Wigilia po polsku” chcielibyśmy przybliżyć tę wspaniałą atmosferę. Poprzez muzykę spróbujemy wywołać uczucia, na które cały rok tak bardzo czekamy – mówi Katarzyna Kraszewska, pomysłodawczyni inicjatywy Time for Chopin.

Świąteczny program Time for Chopin „Wigilia po polsku” realizowany będzie od 20 grudnia br. do 6 stycznia 2020. W okolicznościowym repertuarze znajdą się utwory wybitnych kompozytorów, m.in.: Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki oraz najpiękniejsze polskie kolędy. Dźwięki fortepianu, na którym zagrają Katarzyna Kraszewska i równie utalentowana Katarzyna Hushta, będę przeplatać się z doskonałymi głosami – mezzosopranem Sylwii Pietrzak i sopranem Yaryny Rak. Solistki wystąpią gościnnie w Time for Chopin.

To wydarzenie z wyjątkowym scenariuszem i wyśmienitą obsadą, to propozycja dla mieszkańców stolicy, która pozwoli im wzbogacić świąteczny czas i poczuć magię świąt.

Zakup biletów i szczegółowy repertuar

Świątecznych koncertów „Wigilia po polsku” będzie można wysłuchać w Domu Literatury w Warszawie, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 87/89, codziennie o godz. 19:30, za wyjątkiem 24 i 31 grudnia, kiedy to recitale odbędą się o wcześniejszych godzinach.

Bilety należy zakupić wcześniej w siedzibie Time for Chopin, tj. Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie lub online www.timeforchopin.eu. Na stronie organizatora znajduje się również szczegółowy repertuar wydarzenia.

Dodaj komentarz