Artyści i organizatorzy Time for Chopin zapraszają między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem na recitale chopinowskie. Koncerty odbywają się w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików przy placu Zamkowym 8 w Warszawie.

Artyści Time for Chopin na ostatni tydzień 2016 roku przygotowali wyjątkowy repertuar. W tym czasie zagrają Katarzyna Kraszewska, Wojciech Pyrć oraz Edwin Szwajkowski. Zabrzmią dzieła dobrze znane i rozpoznawalne, takie jak Walc Des-dur op. 64 nr 1 znany jako Minutowy czy Etiuda c-moll op. 10 nr 12, Rewolucyjna. Będzie można wysłuchać także mniej znanych utworów, jak np. Barkaroli Fis-dur op. 60 czy Poloneza fis-moll op. 44, które niosą bogactwo treści i różnorodność uczuć.

Muzyka pełna emocji

30 grudnia br. Katarzyna Kraszewska zagra tzw. Etiudę Rewolucyjną, którą wiąże się z wybuchem powstania listopadowego w 1831 roku. Legenda głosi, że Fryderyk Chopin, który samotnie spędzał Święta Bożego Narodzenia w Stuttgarcie, zaimprowizował ten utwór pod wpływem wieści o zdobyciu Warszawy przez Rosjan. – Wybrałam ten utwór na czas świąteczny, ponieważ chcę, aby emocje tego dzieła skłoniły nas do refleksji i empatii z ludźmi samotnymi, a także tymi, którzy spędzają święta z dala od bliskich i ciepła rodzinnego domu, tak jak Fryderyk Chopin w Stuttgarcie – mówi Katarzyna Kraszewska.

Projekt artystyczny Time for Chopin w grudniu został objęty patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury.

Kalendarz koncertów znajdziecie na stronie www.TimeforChopin.pl.

Dodaj komentarz