The September Concert

LOGO KOLORYThe September Concert po raz pierwszy odbył się w Nowym Jorku w 2002 roku jako skromne, lokalne wydarzenie, które uczcić miało pamięć ofiar wrześniowych zamachów na World Trade Center. Stopniowo ranga wydarzenia wzrastała, aż rozwinęło się ono do projektu o zasięgu globalnym. Jego najważniejszą misją do dziś jest propagowanie pokoju na całym świecie. Od Cap Haitïen do Tokio powstała sieć ponad 200 festiwali odbywających się prawie na każdym kontynencie.

Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści w każdym wieku, każdej płci, narodowości i wyznania. Sztuka prezentowana ma być w miejscach, w których spotykają się ludzie, od parków, szkół, kościołów, poprzez kawiarnie, restauracje, galerie i księgarnie, aż do sal kameralnych i koncertowych. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a wykonawcy i organizatorzy nie pobierają gaży za swoją pracę. Przy przygotowaniach do festiwalu oraz w trakcie jego trwania pracują wolontariusze, którzy wierzą w jednoczącą siłę sztuki.

Plakat TSC 2018W 2011 roku festiwal po raz pierwszy zawitał do Polski. Program poznańskich edycji z roku na rok jest coraz bogatszy, co zauważone zostało i docenione przez The September Concert Foundation w Nowym Jorku. Rosnące z każdą odsłoną festiwalu grono artystów gotowych wolontaryjnie dzielić się swą pasją jest motywacją do ciągłego rozwoju. Organizowane są koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej, warsztaty artystyczne, spektakle teatralne oraz baletowe, pokazy tańca, projekcje filmowe, spotkania z baśniami i wystawy. Artyści goszczą w najpiękniejszych i ważnych dla kultury poznańskiej miejscach, jak choćby Waga Miejska, Sala Czerwona Pałacu Działyńskich, Sala Biała, Biblioteka Raczyńskich, Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego, kościół św. Wojciecha, Kino Rialto, Sanktuarium św. Józefa, Szkoła Baletowa, Klubokawiarnia Meskalina, Cafe Misja, czy Wielkopolskie Centrum Onkologii.

Tegoroczna edycja będzie już ósmą odsłoną projektu. Festiwal potrwa cały wrzesień. Planowanych jest dziesięć koncertów muzyki klasycznej, koncert piosenek dla dzieci, spotkanie warsztatowe dla dzieci, spektakl baletowy oraz teatralny. Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Centrum Inicjatyw Senioralnych, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Biblioteki Kórnickiej Polskiej Akademii Nauk. Sponsorem wydarzenia jest Candeo Clinic Poznań.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Test AntySPAMowy *