Noc grozy w Cinema City!

2018_08_ 22 Maraton HorrorówLubisz się bać? Jesteś fanem horrorów? Nie boisz się strasznych filmów na wielkim ekranie? W takim razie musisz odwiedzić Cinema City już 7 września. W piątek o godzinie 22:00 zostaną wyświetlone, jeden po drugim, 3 mrożące krew w żyłach filmy, z czego ostatni: „Zakonnica” będzie miał swoją polską premierę. Zapraszamy na Maraton Horrorów w Cinema City! Bilety do nabycia w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl/filmy/maraton-horrorow

Horror zalicza się do najstarszych gatunków filmowych w historii kinematografii. Lęk jest jednym z najbardziej pierwotnych odczuć, czasem zwyczajnie chcemy się bać! Najlepsza ku temu okazja nadarzy się już 7 września w kinach Cinema City. W trakcie Maratonu Horrorów punktualnie od 22.00, zostaną zaprezentowane trzy filmy: „Obecność”, „Obecność 2”, i na koniec premierowo „Zakonnica”. Emocji, strachu i dreszczy z pewnością nie zabraknie!

Obecność to film, w którym głowni bohaterowie, Ed i Lorraine Warrenowie, badają zjawiska paranormalne. Pewnego dnia, przerażona rodzina ze starego domu na uboczu, prosi ich o pomoc. Okazuje się, że para badaczy ma do czynienia z nawiedzonymi przez tajemniczą zjawę domownikami. Przed Warrenami najstraszniejsza walka z demonem. „Obecność” od czasu premiery doczekała się statusu filmu kultowego, wpisując się na stałe do kanonu gatunku.

Druga część amerykańskiego horroru miała swoją premierę w 2016 roku, 3 lata po premierze pierwszej części. Scenariusz Obecności 2 opiera się na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w Anglii pod koniec lat 70. W kontynuacji, ponownie ujrzymy Eda i Lorraine, tym razem wyruszą do północnego Londynu. Tam czeka na nich jedno z najbardziej przerażających śledztw. Tym razem para badaczy spróbuje pomóc samotnej matce wychowującej czwórkę dzieci w domu, który jest nawiedzony przez duchy.

Jako trzeci horror pokazany zostanie premierowo film „Zakonnica, amerykański horror w reżyserii Corina Hardy’ego. Po samobójstwie młodej zakonnicy w klasztorze w Rumunii, ksiądz i nowicjuszka, zostają wysłani do Watykanu, aby zbadać sprawę. W trakcie dochodzenia odkryją pilnie strzeżony sekret zakonu. Beda musieli stawić czoła tytułowej Zakonnicy, którą widzowie po raz pierwszy mogli zobaczyć w filmie Obecność 2”.

Maraton horrorów odbędzie się w piątek 7 września w wybranych kinach Cinema City: Arkadia (Warszawa), Białołęka (Warszawa), Sadyba (Warszawa), Wroclavia (Wrocław), Bonarka (Kraków), Toruń Plaza, Punkt 44 (Katowice), Zielona Góra, Bielsko-Biała, Poznań Plaza, Manufaktura (Łódź), Bydgoszcz, Gliwice, Wolność (Częstochowa), Felicity (Lublin), Wałbrzych, Sosnowiec, Ruda Śląska, Rybnik, Bytom, Starogard. Początek seansów o 22.00!

Dodaj komentarz