Gdańska Szkoła Muralu zaprasza na kolejną edycję warsztatów artystycznych

Gdańska Szkoła Muralu, której adepci realizują prace wpisujące się w Kolekcję Malarstwa Monumentalnego na Zaspie, w Wiźnie oraz zagranicą – w Kiszyniowie, Bukareszcie czy Gandawie, zaprasza na kolejną edycję warsztatów artystycznych prowadzonych przez prof. Jacka Zdybla z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Rafała Roskowińskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 listopada o godz. 14.00 w Audytorium Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Targ Węglowy 6. Udział w zajęciach jest bezpłatny i dobrowolny.

Plakat_GSM_11-2015Spotkania GSM przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych realizacjami w przestrzeni miejskiej. Odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i zakończą się wspólnym plenerem w Wiźnie, realizacjami na Zaspie czy zagranicą. W programie także: przygotowanie do działań w przestrzeni publicznej z zakresu malarstwa ściennego, nauka projektowania, wykłady autorskie, zajęcia technologiczne i realizacje na elewacjach budynków.

Pierwsze spotkanie Gdańskiej Szkoły Muralu 2015/2016

Data: 28 listopada, godz. 14.00

Miejsce: Audytorium Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, ul Targ Węglowy 6.

Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie:http://gdanskaszkolamuralu.blogspot.com/ i na Facebooku: http://bit.ly/GdanskaSzkolaMuralu.

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk

Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Plama – Gdański Archipelag Kultury

Gdańska Szkoła Muralu

Celem działania Gdańskiej Szkoły Muralu jest przywrócenie muralowi jego pierwotnej funkcji, jaką jest sztuka społeczno-polityczna. GSM dąży również do stylistycznego ujednolicenia lokalnego street art’u, przez warsztaty integrujące malarskie środowisko. Adepci Gdańskiej Szkoły Muralu malują murale na Zaspie, we Wrzeszczu, w Mokrej Wsi, Wiźnie, w Bukareszcie, Kiszyniowie i Gandawie oraz asystują przy tworzeniu murali podczas Festiwalu Malarstwa Monumentalnego Monumental Art. Zrealizowała również prace dla LPP – właściciela marek m.in. CROPP i Reserved.

Więcej informacji na stronie: http://gdanskaszkolamuralu.blogspot.com/.

Zapraszamy!!

Dodaj komentarz