Ania Szarmach

„Shades Of Love“

Premiera 22.04.2016

„Przede wszystkim pragnęłam świeżości oraz przewietrzenia głowy. Na świecie jest tyle pięknej i jeszcze nieodkrytej muzy. Wiedziałam, że ona czeka na mnie. Gdy robisz się starszy zaczynasz obracać się wokół tych samych, sprawdzonych dźwięków. A przecież wcale nie chodzi o poczucie bezpieczeństa w muzyce. Mój cel to odkrywanie nowych lądów, a muzyka to niekończący się horyzont dźwięków i brzmień. Polegając przede wszystkim na swojej wiedzy oraz intuicji muzycznej jesteś w stanie dotrzeć do miejsca , którego jeszcze nie widziałeś. Wiedziałam, że w taką wyprawę warto wybrać się z kimś, kto ma podobne spojrzenie oraz chętnie złapie cię za rękę w tych nieodgadnionych poszukiwaniach. Kompromis stał się moim bratem gdyż za najwyższy cel stawiałam muzykę, a nie własne ego.
Zanim przeszliśmy do nagrań i pracy spędziliśmy kilka dni na dyskusjach dotyczących demokracji w naszym teamie, a także byliśmy zgodni i gotowi by się zmienić podług siebie nawzajem. Akceptacja i otwarte serce na wrażliwość drugiego muzyka to klucz do nowego świata muzy, w którym cię jeszcze nie było.“

Nasze inspiracje to pop lat 80-90. Miłość. Kawa. Palo Santo.
Nowy system pracy polegał na wytworzeniu się kooperacji producenckiej składającej się ze mnie, Envee’go – Macieja Golińskiego oraz Jabca- Grzegorza Jabłońskiego. Każdy z nas ma inne spojrzenie na muzykę, a połączenie tego dało obraz nowej koncepcji. I może dlatego projekt ten nie jest kopią niczego.

Album Shades of Love jest płytą produkcyjną. Przez to rozpiętość brzmieniowa jest dużo większa. Aranże do części piosenek, w których była tylko (i aż)  baza w postaci harmonii i melodii  powstawały w studio przechodząc różne metamorfozy.
Inspiracją była również wyobraźnia i chęć zrobienia czegoś innego. A jak spotykają się trzy żywioły, to wynik jest zawsze nieprzewidywalny i zaskakujący. No i wytwarza się dużo energii.
Gdzie tylko się dało, staraliśmy rejestrować żywego człowieka na analogowym instrumencie, aby uzyskać organiczny efekt brzmienia całości. Zależało nam, aby płyta nie była sterylna i też na tym, aby zostawiać pewną dozę niedoskonałości człowieka jako czynnik, który tworzy muzę. Wielokrotnie najciekawsze pomysły i dźwięki były dziełem przypadku oraz zapisem chwili.

Ogromną rolę  w kreowaniu brzmienia pełnią goście, muzycy -plejada artystów- Frank McComb, Marcin Wasilewski, Adam Bałdych, Piotr Żaczek, Robert Luty, Mark Boretti, Kasia Dereń, Ryszad Bazarnik, Piotr Zabrodzki, Damian Kurasz, Maciej Mąka, Maciej „Kocin“ Kociński, Dariusz Plichta, Jakub Waszczeniuk.

Za mastering albumu odpowiadał Chris Athens, który masterował albumy takich artystów jak Robert Glasper, Erykah Badu, India Arie, N.E.R.D, Kelis, Usher, Run D.M.C, DJ Khaled, Common, Talib Kweli, The Neptunes, Cassandra Wilson, Method Man, Notorious B.I.G., Chris Brown, Redman, Norah Jones, Wiz Khalifa, Drake, Jose James, Nicki Minaj.
Chris Athens stwierdził, że Shades Of Love to płyta znakomita i niesamowita, inteligentna, piękna i czasem zabawna oraz rewelacyjnie zaaranżowana. Miał wielką przyjemność nad nią pracować.

Ania Szarmach – „Shades Of Love“

Premiera 22.04.2016

Dodaj komentarz