Relacja z otwarcia wystawy malarstwa Szawła Płóciennika  w Barze Ząbkowskim

Podczas weekendu inaugurującego drugą edycję festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA (16.07.2016) w Barze Ząbkowskim odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Szawła Płóciennika. W czasie wernisażu bar po brzegi wypełniali goście zainteresowani wydarzeniem. Nie zabrakło frapującego malarstwa i kompotu, właścicielka baru specjalnie na tą okazję upiekła cynamonowe ciasto. Bar Ząbkowski to jeden z nielicznych funkcjonujących w Warszawie Barów mlecznych. Wystawa zorganizowana została przez Galerią Uległa (Anna Madejska i Paulina Dmitruk). Obrazy oglądać można do 28 sierpnia.

„Wystawa jest pewnego rodzaju eksperymentem. Naszym celem było stworzenie niespodziewanej przestrzeni dla dialogu. Przestrzeni, do której każdy ma wstęp. Te niecodzienne okoliczności stwarzają możliwość obserwowania naturalnych i żywych reakcji na kontakt z dziełami sztuki.” –mówi Anna Madejska Galeria Uległa.

Paweł „Szaweł” Płóciennik – urodzony w 1987 roku w Warszawie. Obecnie student III roku Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP. Twórca powieści graficznych („Sprane Dżinsy i Sztama”, „Moja Terapia”, „Pinki”).

Malarz o wystawie mówi tak:
„Zawsze interesowały mnie sytuacje bezpośredniego zderzenia malarstwa z widzem. Płaszczyzną do takiej konfrontacji może być bar mleczny. Za pośrednictwem swoich obrazów będę miał okazję spotkać ludzi reprezentujących różne wartości, poglądy i środowiska. Bar jest przecież miejscem spotkań wszystkich, którzy chcą po prostu dobrze zjeść. Ktoś może zapytać: czy wypada pokazywać sztukę w takim miejscu? Moje malarstwo opisuje życie zwykłych ludzi, będę czuł się zaszczycony mogąc pokazać cząstkę siebie tam gdzie myśli i troski innych pływają w talerzach zupy. „

Adres: Bar Ząbkowski, ul. Ząbkowska 2, Warszawa
Wystawa otwarta do: 28 sierpnia 2016
Organizator: Galeria Uległa.
http://galeriaulegla.pl/

Zapraszamy!

Sebastian Madejski5 Arek Drygas Fotografia3 Sebastian Madejski4

 

Dodaj komentarz