Lubią symetrię i wciąż idą do przodu!
XXANAXX na Music & Water Festival!

Czołowi przedstawiciele nowej fali polskiego elektronicznego popu zagrają 28 sierpnia w Rybniku. XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michäl Wu. W ciągu zaledwie trzech lat wydali dwie płyty, debiutancką „Triangles” i wypuszczony w czerwcu „FWRD”. Ich twórczość jest komplementowana przez fanów oraz środowisko muzyczne. Zdążyli zagrać koncerty na czołowych polskich festiwalach. Ich muzyka porwie publiczność w ostatni weekend lata na Music & Water Festival!

Pytając XXANAXX, jaki gatunek reprezentują, nie otrzymujemy jednoznacznej odpowiedzi. Nie chcą i nie lubią się szufladkować. Zdaniem mediów ich muzyka jest mieszanką popu i alternatywnej elektroniki. ON od dawna zajmuje się nowoczesną, miejską muzyką, którą tworzył m.in. w Projekcie NOD , jest także twórcą tekstów i muzyki na obu płytach duetu, ONA to anielski głos znany niektórym z programu X – Factor. Dzieli ich dwanaście lat różnicy co nie stanowi żadnego problemu. Oboje są tytanami pracy, lubią przemyśleć każdą nutę co jest ważne kiedy  ma się za cel „wprowadzanie słuchacza w wyższy stan relaksu”.

XXANAXX_Music & Water Festival.RybnikXXANAXX to kolejna polska grupą, z której można być naprawdę dumnym.
Ich muzyka w niczym nie odbiega od światowych produkcji, a teksty są subtelne i ciekawe. Druga płyta to bardziej popowo zorientowany materiał. To także pierwsze zderzenie z polskojęzycznym repertuarem, – Kiedyś broniłam się przed śpiewaniem po polsku, teraz bardzo to polubiłam. Wydaje mi się, że dzięki temu mam wtedy lepszy kontakt z publicznością – mówi Klaudia. Jeden z polskich  utworów – „Nie znajdziesz mnie” – stał się singlem , gościnnie pojawił się w nim także Ten Typ Mes

Przestrzenne brzmienie duetu zabrzmi na jednej z trzech scen Strefy Woda. Znajdzie się ona na Kąpielisku Ruda, jednym z piękniejszych kompleksów wodnych Górnego Śląska nazywanym prawdziwą rajską wyspą w środku miasta. Organizatorom wydarzenia zależy, aby uczestnicy w pełni połączyli przyjemność przebywania na świeżym powietrzu, słuchania muzyki i uprawiania sportu.

Music & Water Festival – pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 28 sierpnia 2016 roku na Stadionie Miejskim i Kąpielisku Ruda w Rybniku. Organizatorzy stawiają na niewymuszoną atmosferę,  luz  i młodość! Na festiwalu zagrają brytyjski duet elektroniczny HURTS,  Dawid Podsiadło oraz XXANAXX.
Po więcej informacji zapraszany na stronę musicwaterfestival.pl. Już niedługo  odsłona kolejnych gwiazd!

Dodaj komentarz