BOVSKA „PYSK” – premiera

„Płyta „Pysk” powstała w nieco ponad pół roku, poczynając od „Haju”, który napisaliśmy z Janem Smoczyńskim w wakacje. To był pierwszy moment kiedy udało nam się z nową energią wskoczyć do studia. Już wtedy miałam potrzebę nowego, chociaż Kaktusowy materiał podczas kolejnych wykonań na żywo wciąż się zmienia i rozwija. To właśnie kolejne koncerty dają mi dużą inspirację do pisania nowych piosenek i nieco zmieniają perspektywę, otwierają.” – BOVSKA

Pierwszy album Bovskiej okazał się sukcesem, który otworzył jej drzwi na sceny największych festiwali w kraju. Sama Artystka została okrzyknięta jednym z najważniejszych odkryć 2016 roku czego konsekwencją jest nominacja do nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Debiut Roku”. Jako że Bovska nie lubi zwalniać tempa, już dziś prezentuje swój nowy album zatytułowany „PYSK”.

Pierwszym singlem promującym płytę jest Cyrk „Piosenka to opowieść pół żartem pół serio mieniąca się wieloma kolorami zarówno tekstowo jak brzmieniowo. Dzięki niej cały nowy album „Pysk” zapełnił się dzikimi zwierzętami i osobliwościami. Teledysk, zrealizowany z przymrużeniem oka, stanowi idealne dopełnienie tego utworu”  – dodaje Bovska.

 

Tutaj znajdziecie MAKING OFF teledysku – CYRK

 

Na krążku znajduje się 11 premierowych utworów oraz niespodzianka w postaci hitowego „Kaktusa” w remixie FOX’a. Podobnie jak w przypadku swojej pierwszej płyty, Bovska jest swoim własnym wydawcą oraz głównym projektantem designu albumu „PYSK”. Niejeden odbiorca może być zaskoczony nieoczywistym i z całą pewnością niebanalnym konceptem tego wydawnictwa. Konceptem jakich mało.

 

Dodaj komentarz