Weekendy w IKM. Warsztaty dla dzieci i dorosłych

Wspólne dzierganie na drutach (1 kwietnia, godz. 12.00), czytanie książek dla dzieci połączone z poznawaniem języka czeskiego (2 kwietnia godz. 12.00) i szycie ubranek dla maluchów (9 kwietnia godz. 11.00 i 14.00) – to propozycje Instytutu Kultury Miejskiej na wspólne spędzanie czasu rodziców i opiekunów z najmłodszymi.

Prulla. Wspólne dzierganie na drutach i szydle | 1 kwietnia godz. 12.00

prulla_1.04Na początku kwietnia po raz kolejny spotykamy się z Prullą, czyli Agnieszką Baaske, która pomaga w początkach przygody z robieniem na drutach i pokazuje nowe sposoby i techniki bardziej zaawansowanym osobom. – Podczas zajęć dokończymy robótki z poprzedniego miesiąca i pokażę jak robić puszyste pompony- mówi Agnieszka Baaske.

Warsztaty szyciowe z Prullą to cykl otwartych spotkań, podczas których uczestniczki i uczestnicy w prawie domowej atmosferze tworzą swetry, czapki, szaliki lub samodzielnie wymyślone, zrobione na drutach rzeczy. Zajęcia są bezpłatne, należy przynieść własne włóczki (najlepiej grubą jednolitą wełnę) i druty (numer 6) lub szydło. Nie wymagamy zapisów.

Ciągnąć Książki za Języki – język czeski | 2 kwietnia godz. 12.00

Razem z z prowadzącymi zajęcia, Violą Wojdą i Joanną Kowalską, ruszymy w podróż do Czech! Uczestnicy i uczestniczki poznają zwyczaje, literaturę, muzykę i język czeski. Podczas spotkania przeczytamy kultową książkę „Ucieszki Cieszka” Zdeněka Svěráka (Wydawnictwo Dwie Siostry).

O książce:

Czasem nawet najwięksi optymiści zapominają, jak niewiele trudu trzeba sobie zadać, by zmienić nastawienie, ucieszyć się z powodu drobnostek, prostych codziennych czynności i uwolnionych dzięki wyobraźni zabaw. Ale nie dotyczy to Boguszka czyli Cieszka – synka czeskich ogrodników mieszkających za miastem! Z inicjującego tom opowiadania „Jak wężowi urodziły się młode, a Cieszko je uratował” dowiemy się między innymi o tym, jak urządzić wyścigi dżdżownic i jak radzić sobie z nieoczekiwanymi trudnościami oraz niemile widzianymi w ogrodzie łobuzami. Dzieci i dorośli mogą się z pewnością uczyć od tytułowego bohatera empatii, pogodnego stosunku do świata i do nie zawsze przyjemnych niespodzianek, które przynosi los.

Ciągnąć książki za języki to cykl mający na celu zapoznanie dzieci, za pośrednictwem literatury i kreatywnej zabawy, z elementami krajów związanych z różnymi językami. Na spotkania obowiązują zapisy, koszt: 10 zł. www.ckzjczeski.evenea.pl.

Szycie ubranek dla dzieci | 9 kwietnia godz. 11.00 i 14.00

szycieubranek_9.049 kwietnia o 11.00 lub 14.00 w sieni Instytutu Kultury Miejskiej stworzymy sukienki, spodenki, bluzy dla najmłodszych. W cenie biletu zapewniamy materiały, w szyciu pomagać będą prowadzące Julia Cyrzan i Anna Strelau. Ubranka będą szyte na bazie wykrojów z Burdy. Do wyboru: sukienka, spodenki, bluzka (ale nie śpioszki). Podczas zajęć powstaną rzeczy dla dzieci, które wyrosły już z pieluszek (w wieku 3-8 lat). Na warsztat można przyjść z dzieckiem, które podczas spotkania może czytać książeczki i rysować. Materiały do szycia i maszyny są zapewniane. Koszt biletu: 24,99 zł (dzieci biorą udział w warsztatach bez biletu).

Zapisy: www.szycieubranekikm.evenea.pl Prosimy o wybranie jednej z grup warsztatowych: grupa 1 | 11.00 – 14.00 lub grupa 2 | 14.00 – 17.00.

Dodaj komentarz