W samo południe odbyła się długo wyczekiwana premiera pierwszego teledysku zespołu Prônd „Schemat”!

 

https://www.youtube.com/watch?v=AEYbyOuAwrE

„Schemat” to pierwszy singiel, promujący płytę Prôndu, która ukaże się nakładem S.P. Records. Jest to niezwykle osobiste wyznanie wokalisty zespołu – Piotrka Połacia, na temat problemu, dotykającego coraz więcej osób w młodym wieku – rozwodu rodziców.

„Kawałek schemat opowiada historie wielu osób – osób z rozbitych rodzin. Tekst utwory stara się pokazać relacje rodzice – dzieci od strony właśnie rodziców, którzy traktują rozwód bardziej jako błahostkę, zwykłe rozwiązanie kontraktu między sobą, nie myśląc, specjalnie bądź nieświadomie, jaki to ma wpływ na dzieciaki. Klip z kolei pokazuje rozbitego emocjonalnie chłopaka, którego rozdzielenie rodziców pozbawiło głębszych uczuć rodzinnych, takich jak przywiązanie, poświęcenie dla rodziny, drugiego człowieka. To także w jakimś sensie rodzaj autoterapii – sam jestem z takiej rodziny.” – Piotrek Połać (wokalista)

Prônd tworzą wyjątkowi, charyzmatyczni i doświadczeni muzycy, którzy wcześniej powiązani byli ze sceną metalową, jednak teraz podjęli decyzję o zmianie kierunku twórczości, tak aby dotarł do szerszej publiki.
Piotr Rutkowski, gitarzysta zespołu: „Plan był na założenie kapeli, która wypełni wielką i obecnie dość ponurą niszę w polskiej muzyce, jaką jest muzyka rockowa”.

Zespół jest w trakcie prac nad swoją pierwszą płytą, ale w planach ma już wiele kolejnych wydawnictw. I oczywiście koncerty.
Piotr Rutkowski o przyszłości zespołu: „Koncerty, koncerty, płyta, koncerty koncerty, płyta. I tak co roku. Trzeba wymielić sobie drogę do sławy. Nie po to założyliśmy ten band, żeby rozbijać się po piwnicach za pizzę :)”.
Filip Hałucha (basista): „Nie ulegać tandecie, zachowując tożsamość, razić Prôndem gdzie i kogo się da, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.”

Skład zespołu:
Piotr „Figo” Połać- wokal;
Dariusz „Daray” Brzozowski- perkusja;
Piotr Rutkowski- gitara;
Filip „Heinrich” Hałucha- bas.

Tekst: Piotr Połać
Muzyka: Piotr Połać, Dariusz Brzozowski, Piotr Rutkowski, Filip Hałucha
Scenariusz, reżyseria, montaż: Artur Sochan
Produkcja: S.P. Records

Dodaj komentarz