Banalna piosenka o miłości w Święta

zapowiada nowy album Doroty Osińskiej

Czwarty album w dorobku Doroty Osińskiej zapowiada świąteczny singiel Banalna piosenka o miłości w Święta. Płyta zatytułowana Osina ukaże się w lutym 2018 roku. 

Dorota Osińska przygotowała nowy album z Pawłem Steczkiem, kompozytorem wszystkich utworów na płycie: Czasami kilka wspólnie zagranych dźwięków wystarczy, by kompozytor i wokalistka mieli pewność, że stworzenie płyty razem to po prostu konieczność. Mam szczęście, bo zdarza mi się to kolejny raz. Po raz pierwszy natomiast kompozytor zdołał wymusić na mnie twórczą aktywność, w wyniku czego, po kilku miesiącach pracy powstał krążek, na którym niemal wszystkie piosenki opatrzyłam w słowa.mówi wokalistka.

Pomysł na piosenkę świąteczną powstał niemal na początku współpracy nad płytą. Kiedy zaczęliśmy rozmawiać o wspólnej płycie, od razu chcieliśmy napisać piosenkę w świątecznym klimacie, Paweł skomponował piękną melodię, w której od pierwszych dźwięków słychać śnieg, czuć choinkę i Bożonarodzeniowy czar. Ubrałam tę melodię w słowa. Nie wyszło o świętach tylko o miłości, której najlepiej doświadczać właśnie w tym magicznym czasie. – dodaje Osińska.

***
okladka_singla,Banalna piosenka o miłości w Święta
Słowa Dorota Osińska
Muzyka/ produkcja Paweł Steczek
Mix/ mastering Piotr Witkowski

Muzycy
Paweł Steczek – instrumenty klawiszowe / akordeon
Paweł Stankiewicz – gitary
Łukasz Kurek – instr perkusyjne
Kosma Kalamarz – Bas
Nagrań dokonano w  Kosa Buena Studio / Maq Studio

Produkcja: Tadam
Montaż: Magda Pogoda
Stylizacje: Ania Grabinska
Make up: Sylwia Puciato

Dodaj komentarz