DSC_0634„Osiągaj cele!

Walcz z przeciwnościami!

Rozwijaj charakter!

„Większość ludzi jest o wiele silniejsza, niż im się wydaje. Ta cecha może być przytłumiona i ukryta, ale gdzieś tam w twoim wnętrzu jest niezłomne serce. Odwaga. Wytrwałość. Siła. Nie bój się trudnych czasów, one są twoją szansą, aby zabłysnąć. Zapamiętaj:

Trudności rozwijają siłę, a burze czynią cię silniejszym”.

– Bear Grylls

W tej książce Bear Grylls występuje w roli twojego osobistego trenera charakteru. Nauczy cię, jak pokonać przeciwności. Pomoże ci poznać samego siebie i rozbudzi twój entuzjazm. Zaufaj mu, a odkryjesz, że nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko trudno wykonalne!

Bear Grylls opowiada o swoich niezwykłych doświadczeniach i przytacza inspirujące historie. Przekonasz się, że możesz osiągać trudne cele i mieć przy tym dużo zabawy!

WYZNACZAJ SOBIE KONKRETNE CELE

BĄDŹ ODWAŻNY

MÓW „TAK”, NIE MÓW „NIE”

BĄDŹ GOTÓW NA POŚWIĘCENIE

WALCZ DO KOŃCA I WYGRYWAJ”

 

Bear Grylls, a raczej Edward Michael „Bear” Grylls to znany brytyjski podróżnik, alpinista oraz były żołnierz brytyjskich sił specjalnych. Dla zwykłego człowieka jest znany z programów telewizyjnych (Szkoła przetrwania i Bear Grylls w miejskiej dżungli) emitowanych na Discovery Channel. Jeśli dalej nie kojarzycie któż to jest, zastanówcie się, czy słyszeliście ostatnio o programie telewizyjnym, w których mężczyzna zjada, co popadnie, aby przetrwać? Tak? Prawdopodobnie jest to właśnie ten Pan!

Oczywiście w jego dobytku nie są tylko programy telewizyjne. Pan Grylls piszę również książki. Nie takie typowe, ponieważ w dużej mierze są to poradniki. Dziś pragnę przedstawić wam jedną z jego książek.

„Poradnik przetrwania w życiu” to jeden z tego typu poradników, które czyta się z przyjemnością od początku do końca. Spytacie „dlaczego?”, ale nie wiem, czy jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Tak już po prostu jest.

Pisanie poradników jest ciężkim kawałkiem chleba. Większość zawiera to, co każdy z nas już zwykle wie. Najgorsze w tym jest to, że zazwyczaj jest to pisane w sposób nienadający się do czytania. Mija 5 minut, a my jesteśmy już znudzeni i sfrustrowani, więc rzucamy w kąt taką książką. Mija się to z celem. I to bardzo.

Bear Grylls podjął się czegoś, czego podejmowało się już wielu przed nim. Jednak jemu to się udało. Mało, komu udaje się przekazać coś, co wie każdy, ale tak, aby przyswoił to naprawdę. To trudne zadanie. Sama po sobie widzę, że czasem to, co oczywiste i sto razy słyszane nie dociera tak dobrze, jak za pierwszym razem, kiedy powiedział to właściwy człowiek.

DSC_0637

Książka ta opowiada przede wszystkim historie samego autora. Na przykładach ze swojego życia tłumaczy nam różne rzeczy, które według niego są ważne, aby przetrwać w życiu. Na początku byłam sceptyczna, co do tego. Pomyślałam sobie, co ja mogę mieć wspólnego z alpinistą albo żołnierzem brytyjskich sił specjalnych. Chyba niewiele. Wtedy jednak przypomniałam sobie, jak kiedyś ktoś powiedział, że powinniśmy czytać książki ludzi, którzy osiągnęli już sukces, ponieważ właśnie tam często jest zawarty przepis na niego. Czy tym razem też tak było? Wydaje mi się, że tak.

DSC_0636

Każda ważna rada była poparta takimi argumentami (warunkami), które każdy z nas może spełnić, by nasze życie stało się lepsze. Oczywiście autor wspomina, że nic bez ciężkiej pracy nie osiągniemy, o czym tak wiele ludzi zapomina. W końcu to właśnie ciężką pracą dochodzimy do wspaniałych efektów. Nic sam się nie stanie. Życie nie jest proste, więc musisz poświęcić coś, aby zdobyć coś innego.

Książka zawiera 75 rad jak przetrwać w życiu. Każda rada jest napisana wielkim, czarnym, tłustym drukiem i zajmuje praktycznie całą stronę. Dzięki temu dobitniej trafia do nas jej przesłanie. Lepiej zapamiętujemy. Każde, czym ważniejsze (według autora) rady, również zostały wytłuszczone po to, żeby czytelnik w każdej chwili mógł do nich wrócić i bez problemów je odnaleźć. Poradnik jest napisany w naprawdę dobry sposób. Na swoim koncie mam już kilka, ale ten jest jednym z lepszych.

Szukając czegoś, co dotrze do ciebie raz a dobrze, śmiało możesz sięgnąć po tę książkę. Może tak naprawdę nic nowego się nie dowiesz, ale na pewno tym razem wszystko zapamiętasz porządnie. 🙂

„Ból i niewygody, bąble i bolące mięśnie nie trwają wiecznie. Za to duma z osiągniętego sukcesu czy spełnionego marzenia zostanie z tobą po kres twoich dni.”

A.

DSC_0634

Dodaj komentarz