ETERNAL RETURN

POLSKA PREMIERA ALBUMU SARY BLASKO

Eternal return” to piąty album w karierze australijskiej wokalistki Sary Blasko, który w Polsce premierę ma 11 marca.
Płytę zapowiada singiel „I wanna be your man”. W warstwie muzycznej album zawiera odwołania do retro-dźwięków inspirowanych starymi syntezatorami. Wydawcą płyty w Europie jest Mvka Music Limited., za dystrybucję odpowiada Warner Music Polska.

Eternal return_Sara_Blasko_okladka„Przy produkcji tego albumu byłam szczególnie zainteresowana starymi syntezatorami, których nie używałam od kilku lat. Wiele moich ulubionych albumów popowych jest opartych właśnie na tego rodzaju brzmieniach.” – mówi Sarah Blasko.
Inspiracje do nagrania nowego albumu Sarah czerpała m.in. od takich muzyków jak: Gary Numan, Diana Ross, Michael Jackson, Paul McCartney czy Bruce Springsteen.
„Wspomniani artyści towarzyszyli mi przez wiele lat, w zasadzie dorastałam razem z ich muzyką. Myślałam o Tinie Turner, kiedy śpiewałam utwór Beyond. Może nikt inny tego nie usłyszy, ale to właśnie była dla mnie inspiracja.” – mówi Sarah Blasko.

Autorką tekstów znajdujących się na „Eternal return” jest sama wokalistka. „Jestem bardzo otwarta na emocje. To jest album o miłości, o przeżyciach, których doświadczyłam.” W przeważającej części przekaz utworów jest ujmująco prosty. Słowa Blasko są bezpośrednie, wyraziste emocjonalnie, szczere i poetyckie.

Za produkcję albumu „Eternal Return” odpowiada Burke Reid we współpracy z Davidem Huntem, Benem Fletcherem i Nickiem Walesem.

Przed Wami teledysk „I WANNA BE YOUR MAN”:

Dodaj komentarz