ZOO KATARZYNY GRONIEC-
PREMIERA NOWEJ PŁYTY POŁĄCZONEJ Z DVD JUŻ 18 WRZEŚNIA.

 

Nowy album Katarzyny Groniec zKatarzyna Groniec_okładkaatytułowany ZOO ukaże się 18 września 2015 roku.
Na płycie zarejestrowane zostały piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, które w warstwie muzycznej zyskały nowatorskie, elektroniczne brzmienia. Ponadczasowe teksty poetki zostały przefiltrowane przez wrażliwość artystki, wymykając się tym samym spod interpretacyjnych schematów. Płytę zapowiada singiel „Króliczek”. Wydawnictwo zostanie wzbogacone o DVD będące zapisem koncertowej wersji materiału.

Katarzyna Groniec na płycie ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej snuje muzyczne opowieści, które układają się w spójną historię, prowadząc słuchacza przez labirynt życiowych smutków i radości. Znakiem rozpoznawczym wokalistki są teksty piosenek dobrane w przemyślany sposób oraz ich interpretacje bazujące na szerokiej skali emocji.

Tytuł albumu nawiązuje do mentalnych klatek, w których żyją ludzie. Stopień pogodzenia z faktem życia w klatkach jest różny u różnych ludzi, wiec próby wyrwania się z nich są bardziej lub mniej zdecydowane. Zwykle za późno okazuje się o co było warto się szarpać, a co było bez znaczenia. – wyjaśnia Katarzyna Groniec.

W warstwie brzmieniowej piosenki Agnieszki Osieckiej zyskały współczesny wymiar. Aranżacje opracowane przez Łukasza Damrycha w dużej mierze korzystają z elektroniki, przez co utwory nabierają świeżości i współczesnego charakteru.

Zdarza się, że covery przyćmiewają wykonania oryginalne… Czy to dobrze czy źle? Groniec śpiewa awangardowo, czasem wywraca piosenki do góry nogami jednocześnie zachowując ich sens i nadając im nowe sensy. – Agata Passent

Po raz pierwszy album Katarzyny Groniec ukaże się w dwupłytowej wersji – CD oraz DVD.
Wydawcą płyty jest Warner Music Poland oraz Michał Prawosudowicz.

Zdjęcia: Alex Lua/Warner. 

Dodaj komentarz