„Ekstaza”

Jax wciąż mnie podnieca… Dziwne, bo przecież gościł w moim życiu zaledwie pięć tygodni, i to dwa lata temu. Teraz wrócił i od razu
pokrzyżował mi plany. Wierzcie mi, jest boski. Te wyraziste brązowe oczy, tak ciemne, że wydają się czarne.
Czy naprawdę kiedyś dostrzegałam w nich ciepło i czułość? Jak to możliwe, skoro ten mężczyzna nie zna litości? Oczywiście chciałam odkryć, jaki jest naprawdę, ale nie przewidziałam, jak wysoką cenę za to zapłacę…

„Euforia”

Gry i gierki… Mój kochanek Jax jest w nich mistrzem, nazwanie go genialnym strategiem nie byłoby przesadą.
Pociąga za sznurki w waszyngtońskich kręgach władzy, wie, jak załatwiać sprawy za zamkniętymi drzwiami gabinetów. Niemal zniszczył moją karierę.
Ale nie ma pojęcia, że kiedy nie podobają mi się zasady, tworzę własne. Tym razem nie dopuszczę, by wywinął się bez kary.
W ogóle nie pozwolę mu się wywinąć. Kocham go zbyt mocno, by poddać się bez walki.”

Sylvia Day, słynna autorka powieści z gatunku literatury pięknej przedstawia nam tym razem coś innego. Nowego! Powieść pisaną dla Cosmo oraz wydawnictwa Harlequin. Całkowicie inną niż jej poprzedniczki! Opisywaną, jako wciągającą, zabawną i pełną erotyzmu powieść przeznaczoną dla odważnych kobiet. Czy aby na pewno tak jest?

Ekstaza||Euforia to książka, która została podzielona na dwie części łączące się w całość. Opowiadająca o losach młodej, zdolnej kobiety wspierającą rodziną restauracje. Rodzinny interes okazuje się nie być jednak spełnieniem marzeń młodej kobiety. Pragnie czegoś więcej!
Wyzwań niosących dreszczyk ekscytacji. I dostaje to wszystko w momencie rozpoczęcia pracy dla jednej z najsłynniejszych restauratorek na świecie. Niestety praca przyniosła nie tylko ekscytację, ale również starą miłość. Mężczyznę, który dwa lata wcześniej zniknął bez słowa.
Pozostawiając pustkę i złamane serce. Czy miłość jest w stanie przetrwać takie cierpienie?

Bez dwóch zdań jest wciągająca. Na pewno jest lżejsza i szybsza niż jej poprzedniczki, ale bez wątpienia nie mniej ciekawa.
Zasługuje na miano dobrej pozycji do czytania. Niestety tylko dobrej. Brakuje w niej tego typowego dreszczyku emocji, który powaliłby nas na kolana.
Tak typowego dla książek tejże autorki. Może jest to wina, że była pisana dla Cosmopolitan i autorka musiała się dostosować? Któż to wie…

Nie jest też książka pisaną dla odważnych kobiet, jak to o niej mówią. Tak naprawdę nie ma w niej nic odważnego oprócz jednego czynu Jaxa. Jednakże jeden czyn to za mało, aby nazwać ją pozycją dla „odważnych kobiet”. Nie jest również pełna erotyzmu.
Faktem jest, że scen takowych było kilka, choć niestety niezbyt powalających. Niestety książka sprawia również wrażenie lekko
niedopracowanej.

Podsumowując.

Książka jest dobra, mimo iż jest pozbawiona stylu, za który kochamy Sylvie Day..
Dobra do przeczytania na raz.

 

Aleksandra.

ekstaza-sylvia-day-recenzja-ksiazki

 

Dodaj komentarz