Po raz kolejny przybywam do was z nowościami wydawniczymi.

 Mam nadzieję, że i tym razem znajdziecie coś dla siebie.

Zapraszam do zapoznania się z kilkoma. 😀

 

TYTUŁ: Nigdy cię nie zapomniałam. Tom 1

AUTOR: Marta W. Staniszewska

marta-w-staniszewska-nigdy-cie-nie-zapomnialam-tom-1-cover-okladka

GATUNEK: Romanse

WYDAWNICTWO: Psychoskok

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 07.04.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Bohaterami powieści „Nigdy cię nie zapomniałam” Marty W. Staniszewskiej są Sophie i Aleks. Młodzi, piękni, wykształceni i z wysokim libido. Ich znajomość to bardzo burzliwa historia. Pierwsze spotkanie, zakończone satysfakcjonującym seksem, miało być początkiem długotrwałej znajomości. Niestety, Alex nie przyszedł na umówioną randkę, łamiąc serce zakochanej Sophie. Spotykają się przypadkowo po pięciu latach. Wtedy Sophie poznaje historię tragicznego wydarzenia w rodzinie Aleksa, które miało miejsce w noc poprzedzającą ich randkę sprzed pięciu lat. Oczywiście wybacza mu to, że wtedy nie przyszedł. Jednocześnie okazuje się, że namiętność, która ich kiedyś połączyła, nadal płonie intensywnym ogniem.”


TYTUŁ: Inwazja na Tearling

AUTOR: Erika Johansen

erika-johansen-inwazja-na-tearling-the-invasion-of-the-tearling-cover-okladka

GATUNEK: Fantastyka

WYDAWNICTWO: Galeria książki

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 13.04.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„W pasjonującej kontynuacji bestsellerowej „Królowej Tearlingu” wrogie Mortmesne najeżdża ziemie Tearlingu, stanowiąc śmiertelne zagrożenie zarówno dla Kelsea, jak i całego królestwa.
Z każdym dniem Kelsea Glynn coraz bardziej oswaja się z rolą władczyni. Kładąc kres zsyłkom niewolników do sąsiedniego Mort, wchodzi w drogę czerpiącej moc z czarnej magii Szkarłatnej Królowej – a ta nie cofnie się przed niczym. Szkarłatna Królowa postanawia wysłać straszliwą armię, by upomnieć się o swoje. Nic już nie powstrzyma inwazji na Tearling.
Lecz gdy mortmesneńskie wojska podchodzą coraz bliżej, Kelsea w tajemniczy sposób udaje się spojrzeć w czasy sprzed Przeprawy i odnaleźć w nich niezwykłą i groźną sojuszniczkę: Lily, która walczy o życie w świecie, w którym już samo bycie kobietą bywa przestępstwem. Przyszłość Tearlingu – i duszy Kelsea – może zależeć od Lily i kolei jej życia, lecz młoda królowa ma bardzo mało czasu, by dowiedzieć się, jaki los spotkał kobietę.
W kolejnej olśniewającej książce Eriki Johansen wracają doskonale znani czytelnikom bohaterowie – w tym Buława i Szkarłatna Królowa – oraz pojawiają się fascynujący nowi aktorzy, przez co ta niezwykła opowieść o magii, tajemnicach i zawziętej młodej bohaterce zyskuje kolejne ekscytujące wymiary.”


TYTUŁ: Nic oprócz strachu

AUTOR: Magdalena Knedler

magdalena-knedler-nic-oprocz-strachu-cover-okladka

GATUNEK: Sensacja i Kryminał

WYDAWNICTWO: Czwarta strona

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 13.04.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Jeszcze nigdy strach nie był tak namacalny.
Szwecja. Miasto Ystad. To tutaj mieszka komisarz Anna Lindholm. Tu toczy się jej kariera policyjna oraz poukładane życie prywatne, u boku kochającego męża. Pewnego dnia jednak harmonia znika, bo dwie życiowe ścieżki Anny zaczynają się niebezpiecznie splatać. . .
Vidar – mąż Anny, ulega wypadkowi, w wyniku którego przestaje chodzić. Niedługo potem policjantka otrzymuje list z więzienia, z którego dowiaduje się, że zdarzeniu winny jest Narcyz – seryjny morderca, którego doprowadziła do skazania. Faktów jednak nie udaje się potwierdzić, bo Narcyz umiera otruty. Anna natomiast zaczyna otrzymywać od tajemniczego nadawcy cytaty z utworów Oscara Wilde’a… Ból w odróżnieniu od przy­jem­ności nie no­si maski.
Pierwsza część trylogii z komisarz Anną Lindholm to epicki kryminał z rozbudowaną warstwą obyczajową na miarę Camilli Läckberg.”


TYTUŁ: Ślepy trop

AUTOR: Jørn Lier Horst

jorn-lier-horst-slepy-trop-blindgang-cover-okladka

GATUNEK: Sensacja i Kryminał

WYDAWNICTWO: Smak słowa

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 13.04.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Samotna matka, Sofie Lund, przeprowadza się z roczną córeczką Mają do domu, który odziedziczyła po dziadku, trudnym w kontaktach człowieku, od lat pozostającym w kręgu zainteresowania policji. Sofie postanawia wynająć firmę sprzątającą, aby wyrzucić z domu wszystkie pamiątki po krewnym, o którym najchętniej chciałaby zapomnieć. Pozostaje po nim tylko sejf, przytwierdzony na stałe do podłogi w piwnicy.
W sejfie leży coś, co zaskoczy nie tylko Sofie Lund, ale też wszystkich pracowników komendy policji w Larviku. Tajemniczy przedmiot doprowadzi do ponownego otwarcia sprawy, która od dawna nie daje spokoju Williamowi Wistingowi.
Wisting dostrzega wreszcie możliwe rozwiązanie, nić, po której można spróbować dojść do kłębka. Aby tego dokonać, będzie musiał złamać koleżeńską solidarność i podważyć zaufanie do instytucji, którą sam reprezentuje.
„Merytoryczna dokładność i wiarygodność w powieściach kryminalnych Jørna Liera Horsta wynosi je wysoko ponad przeciętną. ”
Torbjørn Ekelund, Dagbladet
„Klasyczny kryminał w najlepszym stylu. ”
Eva Myklebust, Fædrelandsvennen
„Cóż, jedna z absolutnie najlepszych książek Horsta. A to już mówi całkiem sporo. ”
Tarald Aano, Stavanger Aftenblad”


TYTUŁ: Szósta apokalipsa

AUTOR: James Rollins

james-rollins-szosta-apokalipsa-the-sixth-extinction-cover-okladka

GATUNEK: Sensacja i Kryminał

WYDAWNICTWO: Albatros

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 13.04.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Odległa wojskowa stacja badawcza wysyła rozpaczliwy sygnał, zakończony rozpaczliwym żądaniem: „Zabijcie nas wszystkich!”. Z sąsiedniej bazy wyrusza ekspedycja ratunkowa, która stwierdza na miejscu nie tylko śmierć całego personelu stacji, ale zagładę każdego żywego organizmu w promieniu osiemdziesięciu kilometrów. Teren jest całkowicie wyjałowiony, a tajemnicza zaraza wciąż się rozprzestrznia. Komandor Grey Pearce i jego oddział Sigma muszą unieszkodliwić zagrożenie, którego źródła tkwią w zamierzchłych czasach, gdy Antarktyda była zielona, a życie na ziemi wciąż balansowało na ostrzu noża. Podążając za wskazówkami na starej mapie z bilioteki aleksandryjskiej, oddział Sigma odkryje zagadkę lodowego kontynentu i tajemniczej formy życia ukrytej pod śniegiem. Stawką w tej misji jest przetrwanie rodzaju ludzkiego.”


TYTUŁ: Ocalona

AUTOR: Alexandra Duncan

alexandra-duncan-ocalona-cover-okladka

GATUNEK: Dla młodzieży

WYDAWNICTWO: Ya!

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 27.04.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Wstrząsająca opowieść o życiowych wyborach i buncie. Historia, w której Ziemia nie jest już planetą, jaką znamy.
Szesnastoletnia Salvage całe życie spędza na statku kosmicznym, gdzie ciężka praca, poligamia i analfabetyzm są normą. Nigdy nie widziała Ziemi. Gdy okazuje się, że ma wyjść za mąż, zgodnie z zasadami panującymi na pokładzie statku, ucieka na Ziemię, aby tam ukrywać się wśród obcych na ogromnej wyspie pływających śmieci i gruzu.”


TYTUŁ: W obcej skórze

AUTOR: Sarah Hilary

sarah-hilary-w-obcej-skorze-cover-okladka

GATUNEK: Sensacja i Kryminał

WYDAWNICTWO: Czwarta strona

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 27.04.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Najlepszy kryminał minionego roku w Wielkiej Brytanii nagrodzony prestiżową nagrodą Theakstons Crime Novel of the Year 2015!
Ponury i deszczowy Londyn. W ośrodku dla ofiar przemocy domowej inspektor Marnie Rome i jej partner Noah Jake są świadkami dramatycznego zdarzenia. Natrafiają na mężczyznę z nożem wbitym w plecy. Okazuje się, że to mąż jednej z pensjonariuszek – Leo Procter. Choć para detektywów znalazła się w ośrodku przy okazji innego śledztwa, to teraz sprawa tajemniczej próby morderstwa w małżeństwie Leo i Hope jest dla nich priorytetem. Pytań jest wiele, a nagłe zniknięcie żony poszkodowanego dodatkowo komplikuje sytuację.
Detektyw Marnie Rome – na zewnątrz twarda, w środku pełna konfliktów, musi zmierzyć się z własnymi demonami – jej rodzice zostali zadźgani przez przybranego, nastoletniego syna. Marnie odwiedza go w więzieniu, próbując sobie odpowiedzieć na pytanie: „dlaczego?”.
Pierwszy tom cyklu z inspektor Marnie Rome to niepokojące studium przemocy domowej, które wciska w fotel. Pełnokrwiści bohaterowie zachwycą nie tylko wielbicieli kryminałów.
„Naprawdę wciągająca lektura od wyjątkowo utalentowanej pisarki. Hilary tworzy ze zniewalającą bezpośredniością, która już od pierwszej strony przenosi cię w sam środek stworzonego przez nią świata, a po ostatniej pozostawi z uczuciem niedosytu. Inteligentna, pełna emocji i zupełnie zaskakująca książka. Naprawdę ją uwielbiam. ”
Alex Marwood, autorka „Dziewczyn, które zabiły Chloe” i laureatka Edgar Award”


TYTUŁ: Mapa trzech mędrców

AUTOR: James Rollins

james-rollins-mapa-trzech-medrcow-map-of-bones-cover-okladka

GATUNEK: Sensacja i Kryminał

WYDAWNICTWO: Albatros

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 27.04.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Nocne nabożeństwo ku czci Trzech Króli w katedrze w Kolonii zostaje brutalnie przerwane przez grupę przebranych za mnichów napastników. Relikwie znikają, a przy życiu pozostaje tylko jeden świadek. Wychodzi na jaw, że za tym stoi działająca od średniowiecza organizacja o nazwie Trybunał Smoka, która dąży do poznania tajemnej wiedzy alchemików.”

Dodaj komentarz